Hamilelikte kramp ağrıları nasıl geçer bol bol sıvı tüketin!

Anne adayının hamilelik döneminde vücudun dolaşım yapısının değişmesiyle zamansız kramplara maruz kalabiliyor. Peki hamilelikte kramp ağrıları nasıl geçer?

Hamilelikte kramp ağrıları nasıl geçer bol bol sıvı tüketin!

Hamilelik döneminde bir çok anne adayının şikayetçi olduğu durumlardan biri de zamansız gelen kramplardır. Anne adaylarının hamilelik krampları ile baş edebilmeleri için bazı önerileri bir araya getirdik. Hamilelik döneminde vücudun dolaşım yapısının değişmesiyle zamansız yaşanan kramplar ile baş edebilmek için bol bol sıvı tüketerek, hareketsiz duruşlardan uzak durun! İşte hamilelikte kramp ağrılarını geçirmenin yöntemleri!

ANNE ADAYLARININ KABUSU KRAMPLAR

Anne adayı bebeğini kucağına alacağı döneme kadar vücudun dolaşım yapısında bazı değişiklikler olur. Bu durumda hamilelik döneminde anne adayları zamansız kramplarla karşılaşabilir. anne vücudunun dolaşım yapısının değişmesi, mineral eksikliği ve aşırı kilo zamansız krampları beraberinde getirerek anne adaylarının kabusu oluyor. Ancak anne adaylarının hamilelik döneminin rahat geçmesine yardımcı olacak kramplarla baş edebilmek için bazı önerileri bir araya getirdik!

HAMİLELİKTE KRAMPLAR NASIL ÖNLENİR?

Hamilelik döneminde vücudun yapısında değişiklikler olduğu için özelllikle bu dönemde zamansız kramplarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hamilelik krampları ile  baş edebilmek için bol bol sıvı tüketin, her ne kadar hamilelik döneminde hareketsiz kalınması gerektiği düşünülsede bol bol hareket edip yürüyüş yapın, yatmadan önce ılık duş alıp, aşırı kilo almaktan kaçının.

Özellikle hamilelik döneminde sıklıka sorulardan biri olan 'hamilelikte hangi tarafa yatılmalı' sorusuna yanıt lan hamileliğin 3. ayından sonra kan dolaşımını rahatlatmak için sol tarafa yatın. Otururken ayaklarınızı sarkıtmadan oturun.

Hamilelik döneminde süt, yoğurt gibi kalsiyumdankırmızı et, balık gibi besinlerden mineral almaya özen gösterin. Hamilelik döneminde zamansız gelen kramplar ile baş edemiyorsanız mutlaka hekiminizle görüşün.


Yorumlar