Yemek takımı nasıl kullanılır? Uzun ömürlü olması için temizleme yöntemleri!

Misafir denince akla ilk gelen şeylerden biri olan yemek takımı kullanımında ömrünü uzatmak çizilmemesi için bazı önerileri sizler için sıraladık!

Yemek takımı nasıl kullanılır? Uzun ömürlü olması için temizleme yöntemleri!

Mutfak eşyaları arasında olmazsa olmazı oynayan eşyalardan biri de yemek takımıdır. Her ne kadar hepsi için geçerli olmasa da yemek takımı kullanımıyla beraber ilk günkü ışıltısını zamanla kaybedebiliyor hatta çizilme, çatlama, kırılma gibi sonuçları beraberinde getirebiliyor. Bu noktata yemek takımı kullanımında dikkat edilmesi gerekenleri ve yemek takımı temizliğinde dikkat edilmesi gerekenleri elmaelma.com olarak sıraladık! Sizde yemek takımı kullanımı hakkında kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermek için haberin devamına göz atabilirsiniz! İşte yemek takımı kullanımına bağlı olarak ömrünü uzatma yolları!

-Tabak ve bıçaklarınızın üzerine bardak gibi hassas eşyaları sık sık koyuyorsanız zamanla yemek takımında çatlama çizilme gibi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Yemek takımlarınızı sofraya yerleştirirken veya kaldırırken birbirine temas etmeyecek şekilde kullanın!

Vitrinde veya Dolapta Saklıyorsanız...

-Genellikle annelerimizden veya anneannelerimizden gördüğümüz bir alışkanlıktır aslında yemek takımlarını vitrine veya salonda yer alan kocaman aynalı dolabın içerisine yerleştirmek! İşte bu konuda sizde aynı alışkanlığı devam ettiriyorsanız bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, yemek takımlarınızı yerleştirirken aralarına karton koymak olacaktır.

-Genellikle bulaşık yıkarken en bilinen yöntemlerden biri de bulaşıkları bulaşık makinesine atmadan önce durulama işlemidir. Yemek takımlarınızı bulaşık makinesine atmadan önce ekstra güç uygulayarak arındırma işlemi yapmayın. Bu uygulama yemek takımlarının aşındırarak çabuk yıpranmasına neden olur.

Artıkları Temizlerken Dikkat!

-Tabakları yıkarken genellikle tabakta kalan artıkları temizlemek için çatal ya da bıçak kullanıyoruz. Tabakların çabucak çizilmesine neden olan bu yöntemi alışkanlıklarınız arasından çıkarmanız gerekiyor. Ancak artıkları nasıl temizleyeceğiz sorusu hala kafanızı karıştırıyorsa tabakta kalanları temizlemek için sünger veya elinize poşet geçirerek yumuşak hareketlerle ayırmak doğru bir adım olacaktır. 

Yorumlar