Gotu kola faydaları neler selülitleri azaltıyor!

Gotu kola faydaları neler? Gotu kola çayı nasıl yapılır? Antik çaydan miras bu çayın faydalarını duyunca içmeden duramayacaksınız! İşte merak edilenler!

Gotu kola faydaları neler selülitleri azaltıyor!

Gotu kola nedir? Gotu kola faydaları neler? Gotu kola çayı nasıl yapılır? Antik çağdan günümüze adeta bir miras olarak kalan bu çayın öyle bir faydası var ki, duyunca çok şaşıracaksınız. Elmaelma.com olarak sizlere gotu kola hakkında tüm merak edilenleri ve bilinmeyenleri araştırdık. Günümüzde birbirinden farklı yararlarıyla oldukça revaçta olan gotu kolanın bilinmeyen faydaları! 

YARALARIN  İYİLEŞMESİNİ SAĞLIYOR! 

Gotu kola çeşitli cilt hastalıklarının iyileşmesi konusunda oldukça hızlı bir yardımcıdır. İltihapları önlemesinden tutunda hızlı bir şekilde iyileştirmesine kadar pek çok konuda yardımcı olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken tek bir nokta vardır ki o da şu; kullanmadan önce mutlaka uzmanına danışın. 

HAFIZAYI GÜÇLENDİRİYOR 

Kullanılmaya başladığı dönemden beri hafızayı güçlendirmesi ve algıyı açması özelliği ile biliniyor. Bunun yanı sıra sakinleştirici bir etkisi vardır. Bu özelliği sayesinde stres ve sıkıntıdan uzak tutmaktadır. 

CİLDİ GÜZELLEŞTİRİYOR 

Gotu kola bitkisi cildin sağlıklı ve güzel görünmesini sağlıyor. Çatlakları gideriyor ve cilde esneklik katıyor. Canlı bir görünüm yaratıyor.

SELÜLİTLERİ AZALTAN MUCİZE! 

Selülitleri azaltmada oldukça etkili besinlerden bir tanesidi gotu koladır. Cildi güçlndiren gotu kola düzenli olarak tüketildiğinde selülitlerin görünümünü azaltmaktadır. 

GOTU KOLA ÇAYI NASIL YAPILIR? 

Malzemeler:

1 tutam gotu kola çayı, Ilık su

Yapılışı:

1 tutam gotu kola’yı suya atın.10 dakika kaynatın.Çayı ılıkken tüketin.Bu bitkiyi salatalarınıza da dahil edebilirsiniz.

Yorumlar