Mısır püskülü çayı faydası nedir böbrek rahatsızlığına birebir!

Mısır püskülü çayı faydası nedir? Mısır püskülü çayının faydaları saymakla bitmiyor. Bu çay bakın hangi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor!

Mısır püskülü çayı faydası nedir böbrek rahatsızlığına birebir!
-A A+

Hemen hemen hepimiz mısırı çok severiz. Pazardan aldığımız mısırlar genellikle kabuklu olur. Aldığınız bu mısırın yeşil kabuklarının altında yer alan püsküllerinden yapılan çayın, sağlık için ne kadar faydalı olduğunu duymuş muydunuz? Peki mısır püskülü çayının faydaları nelerdir? İşte saymakla bitiremediğimiz bu çayın sağlığa olan faydaları! 

BOL MİKTARDA C VİTAMİNİ İÇERİR

Mısır püskülü çayı bol miktarda Cvitamini içermektedir. Zararlı serbest radikallerin ve kalp hastalıklarının vücutta ilerlemesini önlemektedir. Ayrıca tüm hayati organların en iyi şekilde çalışması için gerekli olan düzenli kan dolaşımını sağlar.

KAN ŞEKERİ MİKTARINI AZALTIR 

Yüksek tansiyonlu insanlar için bu çay mükemmeldir. Vücuttaki insülin seviyelerini arttırarak kan şekeri seviyelerini azaltır.

GUT HASTALARININ AĞRILARINI AZALTIYOR  

Gut hastalarının ağrılarını azaltması için bu çay öneriliyor. Günde 3 bardak mısır püskülü çayı içerek başlayabilirsiniz. . Ağrılarınızın azaldığını fark ettiğinizde günde 1 bardağa düşebilirsiniz.

UYURKEN ALTINI ISLATMA PROBLEMİNİ YOK EDİYOR

Uyurken alt ıslatma problemi hem çocuklarda hm de yetişkinlerde görülebiliyor. Uzmanlar, bu problemi olan hastaların gece yatmadan önce 1 bardak mısır püskülü çayı içmelerini öneriyor.

BÖBREK RAHATSIZLIĞI OLANLAR İÇİN BİREBİR! 

İdrara çıkarken ağrı, idrar yolu enfeksiyonu, idrar yolu iltihabı, böbrek taşı gibi böbrek problemlerini mısır püskülü çayı içerek tedavi edebilirsiniz.

SİNDİRİM PROBLEMİNİ YOK EDİYOR 

Bu çay sindirim ile iligili problem yaşayan kişiler için birebir! Mısır ipek çayı karaciğer tarafından safra salgısını uyararak yiyeceklerin uygun sindirilmesini sağlar.

İDRAR SÖKTÜRÜCÜDÜR

Mısır püskülü çayının idrar söktürücü özelliği vücuttan toksinlerin ve diğer zararlı maddelerin atılmasını sağlar.

CİLTTE OLUŞAN RAHATSIZLIKLARA İYİ GELMEKTEDİR 

Mısır püskülü çayı ciltte meydana gelen çıban,döküntü,çıban gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Ayrıca sinek ve böcek ısırıklarından kaynaklanan kaşıntı ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYI NASIL HAZIRLANIR?

Yazımızda belirttiğimiz tüm etkileri için mısır püskülü çay şeklinde hazırlanarak kullanılabilir. 1 su bardağı suyu kaynatın. Su kaynarken diğer taraftan mısır püsküllerini kıyın. Kaynamış olan 1 bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı mısır püskülünü atın. 5 dakika kadar bu şekilde demlenmesi için bekleyin. Demlendikten sonra süzerek mısır püskülü çayını içebilirsiniz. Genel olarak günde 2 defa yemeklerden bir saat kadar önce içebilirsiniz.