Araba seyahatlerinde bulundurulması gereken acil durum malzemeleri!

Tatile araba ile gidecek olanlar için her ihtimale karşı arabada bulundurulması gereken temel acil durum malzemelerini bir araya getirdik!

Araba seyahatlerinde bulundurulması gereken acil durum malzemeleri!

Araba ile seyahate çıkacak olanlar için arabada her ihtimale karşı bulunması gereken malzemeleri bir araya getirdik. Yolda giderken karşılaşabileceğiniz acil durumlara karşı önlem almak için araba ile seyahate çıkacakların olmazsa olmazı olan malzemeler neler? İşte araba yolculuklarında hazırlıklı olmak için en temel ihtiyaçları Generali Sigorta, bir araya getirdi.

Yoldayken acil bir duruma ya da ani ve zorunlu bir molaya hazırlıklı olmak her zaman faydalıdır. 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, en kötüye de en iyiye de hazır olmak için araçlarda bulundurulması gereken temel malzemeleri paylaştı.

Acil Durumlar İçin Gerekli Malzemeler

Yola çıkıldığında ne olacağını, neyle karşılaşılacağınızı önceden bilemezsiniz. Bu yüzden her zaman aracınızda acil durumlarda ihtiyaç duyulabilecek malzemelerin bulunması çok önemlidir. Trafik ve tescil belgesi, sürücü ehliyeti ve zorunlu trafik sigortası poliçesi yasal açıdan zorunlu belgeler olup, ilk yardım çantası, yangın söndürücü, reflektör, çekme halatı ve mevsimine göre zincir, kriko, bijon anahtarı, seyyar lamba ve yedek lastik araçta bulundurulmalıdır.

Mola Durumları İçin Olması Gereken Malzemeler

Mola verilen anlar için bagajınızda bir kat kıyafet ve yedek bir kirli çamaşır torbası, piknik örtüsü, yürüme botu veya spor ayakkabı gibi temel eşyaları içeren basit bir set de yer almalıdır.

Çocuk veya Evcil Hayvanlar için Arabada Olması Gereken Malzemeler

Çocuklar veya evcil hayvanlar ile seyahat etmek zorlukları beraberinde getirebilir. Bu yüzden önceden plan yaparak bagajda bazı eşyaları mutlaka bulundurun. Bu eşyalardan ilk akla gelenler; çocuk oyuncakları, atıştırmalıklar, klipsli kitaplar veya oyunlar, battaniye, yedek bir kat kıyafet, çöp torbası ve ıslak mendil ile köpek bisküvisidir.

Elektronik Aletlerin Çekmeme İhtimalinde Arabada Olması Gerekenler

Otopark ücreti ödemeniz gerekirse, torpido gözünde her zaman bozuk para bulundurun. Ayrıca, navigasyon gibi elektronik aletlerin sorun çıkarması ihtimaline karşı her araçta düzgün bir harita bulunmalıdır.

Araba Yolculuğu İçin Yiyecek İçecek Alışverişi Yapın!

Çok aç veya susuz olmamanız, özellikle uzun yolculuklarda sürüş sırasında uyanık kalmanız ve tetikte olmanız adına önemlidir. Aracınızda şişe su ve enerji barı, karışık kuru yemiş veya bitter çikolata gibi enerji verecek atıştırmalıklar bulundurun. Ayrıca torpido gözünde kağıt mendil veya ıslak mendil bulundurmak da iyi bir fikir olacaktır.

Kasko Sigortasını İhmal Etmeyin!

Yola çıkmadan önce karşılaşabileceğiniz her türlü olumsuzluğa karşı yasal bir zorunluluk olan trafik sigortanızı kontrol edin.

Yorumlar