Tatile giderken alınacak eşya listesinde olmazsa olmaz harita!

Tatile giderken her ihtimale karşı sizi kurtaracak olmazsa olmaz eşyaların listesini çıkardık! Bu eşyalar olmadan tatile çıkmayın!

Tatile giderken alınacak eşya listesinde olmazsa olmaz harita!

Yaz tatili kadar kış tatilleri de büyük önem taşıyor. Bizde ikisi arasında herhangi bir ayrım yapmadan tatile çıkarken yanınızdan ayırmamanız gereken eşyaların bir listesini çıkardık! Tatile çıkmadan önce bavulda olması gereken listesini merak edenler için hazırladığımız listeye göz atmak için haberimize göz atmaya ne dersiniz? İşte sizi yarı yolda bırakmayacak bavulda olması gereken eşyalar...

ADAPTÖRE YER AÇIN!

Özellikle yurtdışı seyahatlerine bayılanlar için gittiğiniz yerde kullandığınız elektronik eşyaların şarjını doldurmak ve rahatlıkla kullanabilmek için adaptöre ihtiyacınız var! Gittiğiniz ülkede priz türü ve voltajla uyumlu olmayabilir. Kötü bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız bavulunuzda adaptöre yer açın.

YOLU UZUN OLANLAR İÇİN  BOYUN YASTIĞI

Tatile çıkarken eğer ki sizi uzun bir yolculuk bekliyorsa rahat uyku çekmek için boyun yastığına ihtiyacınız var. Bagajda veya çantanıza atabileceğiniz boyun yastığınızı yanınıza almayı unutmyın. Zira yolculuk sizin için bir eziyete dönüşebilir.

RAHAT AYAKKABI!

Gideceğiniz tatilde tarihi yerleri keşfetmek, sporunuzu aksatmamak ya da uzun soluklu eğlenceler için mutlaka yanınızda bir koşu ayakkabısı bulundurun. 

OLMAZSA OLMAZ HARİTA

Her ne kadar teknoloji artık gelişti haritaya lüzüm kalmadı düşüncesi olsa da telefonunuzun çekmediği veya interneti kullanamayacağınız bir yerde olma ihtimalinize karşılık sizi yarı yolda bırakmayacak bir harita almayı unutmayın! Daha önce gitmediğiniz bir bölgeyi keşfetmek için kestirme yolları bulabilir veya yolda ihtiyacınızı karşılayacak benzin istasyonlarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

AKSATILMAMASI GEREKEN İLAÇLARI UNUTMAYIN!

Günlük olarak kullandığınız ilaçları yerden pay kazanmak için es geçmeyin! Sağlık her şeyden önemlidir! Ancak sadece sağlık için değil aynı zamanda gideceğiniz bölgede sinek veya güneş yanıklarına karşılık önlem almak için kaşıntı, güneş ve yanık kremini çantanızdan ihmal etmeyin!

Yorumlar