Acun Ilıcalı'nın Yunan sunucusu Sakis Tanimanidis'ten tepki çeken Atatürk paylaşımı!

Survivor Türkiye-Yunanistan yarışmasının Yunan sunucusu Sakis Tanimanidis, 19 Mayıs paylaşımında isim vermeden Atatürk için olay yaratacak ifadeler kullandı.

Acun Ilıcalı'nın Yunan sunucusu Sakis Tanimanidis'ten tepki çeken Atatürk paylaşımı!

Yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı'nın üstlendiği ekranların sevilen yarışma programı SurvivorTürkiye-Yunanistan yarışmasının Yunan sunucusu Sakis Tanimanidis, skandal bir paylaşıma imza attı. Yunan sunucunun19 Mayıs paylaşımında isim vermeden Mustafa Kemal Atatürk'e ithafen yazdıkları sosyal medyaya damga vurdu. Atatürk için ''soykırımcı'' hakaretinde bulunan Tanimanidis, sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. 

"PONTUS SOYKIRIMINDA..."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesi'ni başlattığı 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl dönümünde Instagram hesabından paylaşımda bulunan Sakis Tanimanidis, "Gururlu bir Pontuslu olarak ben, 100 yıl önce Pontus soykırımında insafsızca yok edilen 353 bin kişiyi saygıyla anıyorum. Büyükbabam Panayiotis Tanimandides'in bir Pontus köyü olan İmera'daki evini ziyaret ettim ve bu günün (soykırımı kastediyor) ne anlama geldiğini yanlızca biz Pontus kökenli Yunanlılar değil, bütün dünya için ne anlama geldiğini biraz daha anlama şansına sahip oldum. Ve bütün insanlık için söylüyorum, biz savaşlara, suçlara, cinayetlere ve soykırımlara sessiz kaldığımız sürece bunların gelecekte dünyadaki diğer insanlar adına tekrarlanmasını kolaylaştırıyoruz" ifadelerine yer verdi. 

"UNUTMUYORUM"

19 Mayıs'ta isim vermeden Atatürk'a hakaret eden Yunan sunucu Sakis Tanimanidis skandal sözleri sosyal medyaya damga vurdu. Yunan sunucu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda yaptığı paylaşımın sonuna da Yunanca "Unutmuyorum" etiketini yazdı.

ACUN ILICALI FOTOĞRAF PAYLAŞMIŞTI

Acun Ilıcalı, Survivor 2019 Türkiye Yunanistan'da şubat ayında Sakis ile beraber çekildiği fotoğrafı Instagram adresinden yayınlamıştı. Ilıcalı fotoğrafa, "Sakis ile Survivor sunmanın keyfi" notunu düşmüştü. 

 

 

Yorumlar