Emel Müftüoğlu kimdir ünlü şarkıcı anjiyo olduğunu söyledi!

Ünlü şarkıcı Emel Müftüoğlu, kalbinde ağrı hissettiği için ufak bir operasyon geçirdiğini ve anjiyo olduğunu söyledi.

Emel Müftüoğlu kimdir ünlü şarkıcı anjiyo olduğunu söyledi!

57 yaşındaki ünlü şarkıcı Emel Müftüoğlu geçtiğimiz gün Nişantaşı'nda objektiflere yakalandı. Ünlü şarkıcının kolundaki bandaj muhabirlerin dikkatini çekti. Müftüoğlu, kolundaki bandajın ne olduğunu soran gazetecilere kalbinde ağrı hissettiği için ufak bir operasyon geçirdiğini söyledi. 90'lı yıllara  damga vuran ünlü şarkıcı Emel Müftüoğlu hakkında detaylı bilgileri sizler için araştırdık. Emel Müftüoğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Ne için anjiyo oldu? gibi merak edilen soruların yanıtları elmaelma.com'da! 

''GECELERİ UYUYAMIYORDUM''

Ünlü şarkıcı Emel Müftüoğlu, geçtiğimiz günlerde objektiflere yakalandı. Kolundaki bandajıyla görüntülenen Müftüoğlu, korkuttu. Bandajın ne için olduğunu soran muhabirlere "Korkulacak bir şey yok" diyerek yanıt verdi. Müftüoğlu, "Kalbimde uzun zamandır ağrı hissi vardı. Geceleri uyuyamıyordum. Evham yaptım kendime. Biraz önce anjiyo oldum ve sonuç temiz çıktı" dedi.

emel müftüoğlu anjiyo oldu!

''ÇOCUKLUĞUMDAN BU YANA SİGARA İÇİYORUM''

Korkulacak bir şey olmadığını dile getiren şarkıcı, "Her şey yolunda ve psikolojik olarak rahatladığım için de alışverişe çıktım. Çocukluğumdan bu yana sigara içiyorum, dikkat etmek gerekir'' diye konuştu.

EMEL MÜFTÜOĞLU KİMDİR? 

Emel Müftüoğlu 14 Ekim 1961'de İzmir'de doğmuştur. Pop şarkıcısı ve oyuncudur.  Anne tarafı Merdivenci ailesine mensup, aslen Afyonkarahisarlı olan Emel, babasının asker olması nedeniyle ilk ve orta öğrenimini farklı şehirlerde tamamladı. Meşhur olmadan önce, yıllarca Afyonkarahisar TEK görevlisi olarak çalıştı.  1985 yılında profesyonel müzik hayatına ilk adımını Güneş Gazetesi'nin açtığı müzik yarışmasında birincilik alarak attı. Aynı yarışmada ikincilik alan Erdal Çelik'le bir ikili oluşturma kararı aldı. Emel-Erdal ikilisi, Atilla Özdemiroğlu'nun kurdugu ART'den 1985 yılında "Öyle Bir Aşk" ve 1988 yılında da "Alaturka Benim Canım" isimli iki albüm çıkardı. 


Emel’in Erdal ile müzikal ortaklığına son vererek solo kariyerine başlaması 1989 yılında gerçekleşti.  Şahin Özer Plak’la anlaştı ve 25 Eylül 1990 tarihinde bu müzik yapım firmasından yayınlanan "Karlar Düşer" isimli albümüyle iyi bir satış rakamı yakaladı. Albümdeki şarkılardan "Hangimiz?" haricindekiler Yunan şarkılarına Türkçe söz yazılarak yapılmıştı. Ardından 5 Eylül 1992 tarihinde yayınlanan ikinci albümü "Faka Bastın" geldi. İlk albümdeki başarıyı aratmadı ve daha büyük satış rakamlarına ulaştı. Müzik tarihinde billboardu yapılan ilk albüm olan "Faka Bastın"ın aynı adlı şarkısının klibini Sinan Çetin yönetti. O yıla kadar klipleri hep televizyon yönetmenleri çekiyordu. İlk defa bir sinema yönetmeni bir kliple izleyici karşısına çıkmıştı. "Faka Bastın" bir Şehrazat şarkısıydı. Bundan iki yıl sonra 12 Mayıs 1994 tarihinde Emel'ce isimli üçüncü solo albümü piyasaya çıktı. Bu albümün fotoğrafları ve imajı Fransa'da gerçekleştirildi. "Korkuyorum", "Deli Et Beni", "Yeter" ve "Çal Beni" adlı şarkılar hit oldu. "Korkuyorum" klibi İlknur Bozkurt ile beraber çekilmişti ve lezbiyenlik teması işlenmişti. Bu, o zamanın Türkiye'si için çok büyük bir girişimdi. 


 

Yorumlar