Yaz sıcaklarında bunalanlar için soğuk çorba tarifi!

Bunaltıcı yaz sıcaklarında sizi hem serinletecek hem de oldukça doyurucu olan soğuk çorba tarifini bir araya getirdik!

Yaz sıcaklarında bunalanlar için soğuk çorba tarifi!

Yaz sıcakalarında bunalanlar için oldukça doyurucu serin serin içebileceğiniz soğuk çorbası tarifini sizler için sıraladık! Yaz sıcaklarında afiyetle yiyebileceğiniz tam anlamıyla yaz sıcaklarında afiyetle tüketebileceğiniz soğuk çorba tarifini yapmak için ihtiyacınız olan malzemleri elmaelma.com'da bulabilirsiniz! İşte soğuk çorba yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler...

Malzemeler; 1 su bardağı nohut, 1 su bardağı pilavlık bulgur, 4 su bardağı yoğurt, 1,5 yemek kaşığı nane, 2 su bardağı su, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 yemek kaşığı zeytinyağı sıcak havalarda bunalanlar için soğuk yaz çorbası yapmak için yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; Nohutu bir gece suda bekletin. Suda bekleyen nohutun suyunu süzün. Üzerine yeni su ekleyip yumuşayana kadar pişirin. Bulguru minik bir tencerede üzerine su ilave ederek haşlayın. Demini alana kadar bekletin. Geniş bir çırpma kabına yoğurdu aktarın ve üzerine tuzu ilave edip çırpın. Haşladığınız nohut, bulgur, toz nane ve suyu ekleyip karıştırın. Buzdolabında 2 saat beklettikten sonra üzerine zeyinyağınıda ilave ettikten sonra sevdiklerinizle serin serin afiyetle yiyebilirsiniz.

Yorumlar