Yeşim Ceren Bozoğlu Kimdir

Yeşim Ceren Bozoğlu kimdir, kaç yaşında, evli mi eşleri ve sevgilileri ile Yeşim Ceren Bozoğlu'nun 110 kilo olduğu dönemden fotoğraflar ve kilo verme hikayesinin detayları, filmleri, dizileri, ödüller

Yeşim Ceren Bozoğlu
-A A+

Yeşim Ceren Bozoğlu kimdir kaç yaşında? Doktorlar, O Hayat Benim ve Yüzleşme dizileriyle kariyerinin zirvesine çıkan 44 yaşındaki Yeşim Ceren Bozoğlu'nun hayat hikayesi, evlilikleri, eşleri ve sevgilileri ile Yeşim Ceren Bozoğlu'nun eski ve yeni halinin fotoğrafları siz elmaelma.com okurları için Yeşim Ceren Bozoğlu biyografisi sayfasında. Oynadığı karakterler için 110 kiloya kadar çıkan Yeşim Ceren Bozoğlu kaç kilo verdi, Yeşim Ceren Bozoğlu nasıl zayıfladı? sorularının ayrıntılı yanıtlarını da bu sayfada bulabilirsiniz. Dizilerin aranan yüzlerinden Yeşim Ceren Bozoğlu'nun evlilikleri ve eski eşi Sinan Çalışkanoğlu kimdir, ne iş yapıyor sorularına da sizler için yanıt bulduk. Yeşim Ceren Bozoğlu kimdir sayfamızda ünlü oyuncunun çocukluk yıllarında yaşadığı tacizin detayları da var. İşte Yeşim Ceren Bozoğlu'nun biyografisi...

Yeşim Ceren Bozoğlu, 29 Temmuz 1974 Ankara doğumlu. Aslen Ankaralı olan Yeşim Ceren Bozoğlu'nun annesi Günseli Yetkin Bozoğlu, babası ise Kadir Atilla Bozoğlu'dur. Yeşim Ceren Bozoğlu,  İzmir 9 Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu. Oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlayan Yeşim Ceren Bozoğlu, mezun olduğu yıl oynadığı tek kişilik "Kadınlar" adlı oyun ile Cumhuriyet Gazetesi ve Ayşegül Yüksel tarafından yılın genç kadın oyuncusu seçildi. Devlet Tiyatrosu, Şehir Tiyatroları, Duru Tiyatro gibi topluluklarda yer alan sanatçı, yönetmenlik de yaptığı tiyatro oyunlarının yanı sıra çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı. 

Tarık Akan, Haluk Bilginer, Güven Kıraç, Mazhar Alanson, Mehmet Aslantuğ, Zuhal Olcay, Oktay Kaynarca, Mehmet Ali Alabora, Emre Kınay, Hülya Avşar, Nejat İşler gibi her dönemin ünlü oyuncuları ile dizi ve filmlerde çalıştı. Semih Kaplanoğlu, ömer Uğur gibi ünlü yönetmenler ile çalıştı. Sayısız kısa filmde oynamıştır. Halen Geniş Aile dizisinde Domuşuk Sevim karakterini canlandıran Bozoğlu'nun başrolünü oynadığı ve İpekyolu Film Festivali'nde "en iyi film" ödülünü kazanan Türkiye'de bir ilk olan doğaçlama sinema filmi Bahtıkara da görev aldı. 

KLİPLERDE BİLE OYNADI

Profesyonel olarak oyunculuk koçluğu konusunda Türkiye'nin en tanınan ismi olan başarılı oyuncu Duru Tiyatro'da Türkçe, bir başka kursta İngilizce oyunculuk dersleri veriyor. Mirkelam'ın Asuman Pansuman ve Rober Hatemo'nun Doludizgin adlı kliplerinde de oynamıştır. 2 Eylül 2007 yılında oyuncu Sinan Çalışkanoğlu ile evlenmiştir. 2010 yılında eşinden ayrılmıştır.  Oyunculuk hakkındaki deneyimlerini paylaştığı "Dersimiz Oyunculuk" isimli bir kitap yazmıştır. Geniş Aile ekibinden izin alarak Canım Babam adlı diziye geçmişti. O dizi bitince, TRT 1'de Elde Var Hayat adlı dizide Müdür muavini Zehra Öğretmen rolünde oynadı. 

YEŞİM CEREN BOZOĞLU DOKTORLAR VE O HAYAT BENİM DİZİLERİ

Yeşim Ceren Bozoğlu'nun tanınmasına en çok neden olan proje ise Doktorlar dizisi oldu. Doktorlar dizisinde Doktor Fikret'i canlandıran Yeşim Ceren Bozoğlu, O Hayat Benim dizisinde canlandırdığı entrikacı kötü karakter Nuran ile kariyerinin zirvesine çıktı. 

Yeşim Ceren Bozoğlu kaç kilo verdi nasıl zayıfladı

YEŞİM CEREN BOZOĞLU NASIL ZAYIFLADI KAÇ KİLO VERDİ?

Yeşim Ceren Bozoğlu özellikle verdiği kilolarla magazin gündemine konu olmuş ünlü isimlerden. O Hayat Benim dizisindeki Nuran karakteri için 110 kiloya kadar çıkan ünlü oyuncu, mide by-pass ameliyatı olması sonrası 58 kilo verdi. Yüzleşme dizisinde Zümrük karakterini oynamaya başladığı 2019 başlarında ünlü oyuncu 52 kiloya kadar düştü. 

Yeşim Ceren Bozoğlu daha önce sosyal medyadan zayıflamak isteyen takipçilerine şu mesajı yazmıştı:

"İşe yarayan iki önerim var size: Birincisi kendi fotoğraflarınızdan oluşturacağınız öncesi/sonrası kolajı. Bu kolajın çıktısını alıp ister başucunuza, ister buzdolabının üstüne, isterseniz de telefon ekranınıza yerleştirin.Kendi vücudunuzun en iyi halini sürekli görmek bilinçaltınıza doğru seçimler yapmak için doğru mesajları verecek. Ben başlangıç halim ve ulaşmak istediğim halimi birleştirdim, fotoğraf yanıltmasın, şimdi aralarda bir yerdeyim. Eğer şimdiye dek sizin için sağlıklı olan kiloda hiç fotoğrafınız yoksa, o zaman kendinizi "sağlıklı" ve makul bir görünüşle çizmenizi öneriyor uzmanlar. Aynı şekilde bu kodlama da bilinçaltınızı sağlıklı seçimler yapmaya yöneltiyormuş."

Yeşim Ceren Bozoğlu kaç kilo

YEŞİM CEREN BOZOĞLU'NUN ESKİ EŞİ SİNAN ÇALIŞKANOĞLU KİMDİR NE İŞ YAPIYOR?

Bir kez evlilik yapan Yeşim Ceren Bozoğlu'nun eski eşi Sinan Çalışkanoğlu'da izleyicilerin ekranlardan tanıdığı ünlü isimlerden. Mesleği oyunculuk olan Sinan Çalışkanoğlu ile Yeşim Ceren Bozoğlu 2007 yılında evlendiler. Çift evliliklerini 2010 yılında bitirdi. 

Sinan Çalışkanoğlu, 26 Ocak 1978 tarihinde İstanbul'da doğdu. Akademi İstanbul Tiyatro bölümünü bitirdi. Daha sonra Pera Güzel Sanatlar Merkezi'nde pandomim ve oyunculuk dersleri aldı. Sinan Çalışkanoğlu, tiyatro oyunlarının yanı sıra birçok reklam filmi ile sinema ve dizi filmlerde de rol aldı 2006 yılında "Selena" adlı bilim kurgu ve komedi türü televizyon dizisinde Hades karakteriyle tanındı. 2010 yılında "Türk Malı" adlı dizide Yarcan Kıymık karakterine can verdi. 2011 yılında " Şanslı Masa" adlı programı Orçun Kaptan ile birlikte moderatörlüğünü yaptı. 2019 sezonunda BKM'nin projelerinden Güldür Güldür Show ekibine dahil oldu. 

YEŞİM CEREN BOZOĞLU 6 YAŞINDA UĞRADIĞI TACİZİ BÖYLE ANLATMIŞTI

Ünlü oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu tacize uğradığını sosyal medya hesaplarından yazmış ve aşadığıdaki resmi paylaşarak yaşadıklarını takipçilerine şöyle aktarmıştı:

Yeşim Ceren Bozoğlu taciz

"Fotoğrafta ne görüyorsunuz? Güzel bir kadın mı? Havalı bir elbise mi? Güzel saçlar ve makyaj mı?

Benim için bunların ötesinde bir anlamı var bu fotoğrafın. Müsaadenizle anlatayım:

Yaralı çirkin ördek yavrusunun, sağlıklı ve güçlü bir kuğuya dönüşme hikâyesi bu fotoğraf; benim hiç anlatmadığım hikâyem:

Çocukluk döneminde çok küçük yaşta cinsel tacize uğrayan kız çocuğu çok ağlar. Çok korkmuştur. Başına gelenin ne olduğunu tam bilemese de, bir şeylerin çok yanlış olduğunun ve büyük bir tehlikeden sağ çıktığının farkındadır...6 yaşındadır. Başına gelen olayın bir şekilde, anne olmak ve bebek sahibi olmakla alakalı olduğunu da bilir. Ailesindeki ve çevresindeki herkes ona böyle bir şeyin, onun yaşında olmasının mümkün olmadığını söylemesine rağmen ikna olmaz.3 sene boyunca her gece ağlayarak dua eder: ”Allah’ım ne olur lütfen bebeğim olmasın, ben daha kendim bebeğim, çok küçüğüm, ne olur Allah’ım ne olur bebeğim olmasın...” diye. Başına gelenleri kendi suçu zanneder. Öyle ya, o kötü bir kız olmasa, bunlar neden onun başına gelmiş olabilir ki?

Dehşet ve kâbus dolu üç yılın ardından, farkında olmadan bir karar verir: ”Kız çocuğu” olmak tehlikelidir, kızların başına, kız oldukları için kötü şeyler gelebilir, “erkek çocuklar” ise ona göre, daha güçlüdür. Ağabeyleri gibi...

Yavaş yavaş eteklerden ziyade ağabeylerinin pantolonlarını giymeye başlar. Onları taklit eder, onlar gibi güçlü olmak ister...

Büyüdükçe farkında olmaksızın erkeksi davranışla ve güçle kendini koruyabildiğini görür. Kadınsı olan her şeyi küçümser. Saç makyaj güzellik onun için hava cıvadır. O beyni, yetenekleri ve karakteriyle sevilmek ve saygı görmek ister.

Yıllar yılları kovalarken o içindeki küçük yaralı kız çocuğunu ve narin kadını bir kafese kapatır üstlerine duvarlar örer. Seslerini duymamak için de zihninde şahane bahaneler üretir. Ta ki atılan bir şevkat tokadı ile kalbindeki ve içindeki tüm duvarlar parçalanana kadar...

Bu hikâyeyi konuşabilmem çok uzun zamanımı aldı. Çok uzun yıllar o acıyı yok saydım... Sonra yavaş yavaş içtenlikle yapılan her kadın sohbetinde yalnız olmadığımı gördüm. Çocuk yaşta tacize uğrayan birçok kız kardeşim (devamı yorum olarak aşağıda) benzer stratejiler geliştirmiş hayatta kalmak ve başa çıkabilmek için.

Benim için kendi içimdeki hapishaneden o küçük kızı ve o zarif kadını kurtarma operasyonum, hayatın karşısındaki incinebilirliğimi savunmasızlığımı kabul ederek başladı. Acıyı kabul ettiğimde ve direnmekten vazgeçtiğimde içimde başka bir güç buldum. Stratejiyle, akıl veya yetenekle elde ettiğim güce hiç benzemiyordu ama bu güç... Kaynağı zekâ değil kalpti çünkü...

Artık kadın olmaya hakkım var."

Yeşim Ceren Bozoğlu sevgilisi kim çocuğu var mı

YEŞİM CEREN BOZOĞLU'NUN SEVGİLİSİ KİM?

Yeşim Ceren Bozoğlu özel hayatını gözlerden uzak yaşayan ünlülerden. Sevgilisi kim sorusunun yanıtını bilen yok. O Hayat Benim dizisi sırasında sevgilisiyle bir kaç kez etkinliklere katılan Yeşim Ceren Bozoğlu soruları yanıtsız bırakmıştı.