Yusuf Güney Kimdir

Yusuf Güney kimdir, kaç yaşında, aslen nereli ve sevgilisi kim sorusu merak ediliyor. Hazin, Aşkın adı şarkıları ile sevilen Yusuf Güney 1984 doğumlu. Rafet El Roman'ın keşfettiği Yusuf Güney kimdir?

Yusuf Güney
-A A+

Ünlü şarkıcı Yusuf Güney kimdir? Yusuf Güney, yeni albümü Kaptan'ın çıkış şarkısı Hadi Aşkım'ı Nisan ayında çıktı. Aşkı Virane şarkısıyla tanınan Yusuf Güney kaç yaşındadır? Aşkım Aşklarında Bulasın şarkısıyla bir büyük beğenisini toplayan Yusuf Güney hakkında merak ettiklerinizi haberimizde derledik. Mehmetçik adına verdiği konserlerle takdir toplayan Yusuf Güney Rafet El Roman aracılığı ile müziğe nasıl başladı. İşte aslen Gümüşhane'li olan Yusuf Güney'in biyografisi...

YUSUF GÜNEY KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ

Ünlü şarkıcı Yusuf Güney  5 Haziran 1984 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Türk pop şarkıcısı olan Yusuf Güney aynı zamanda söz yazarı ve bestecidir. 5 Haziran 1984 yılında Trabzon'da dünyaya gelen şarkıcı, aslen Gümüşhane Kelkit'lidir. 14 yaşına kadar Trabzon'da yaşadıktan sonra ailesiyle birlikte Londra'ya taşınan Güney, ilk albümünü piyasaya sürmeden önce Londra'da yaşamaktaydı. 

YUSUF GÜNEY NASIL ŞARKICI OLDU NELER YAŞADI?

Londra'da çalıştığı bir şirkette başarılı olması sebebiyle genç yaşta pazarlama müdürlüğü yapan Güney, 2006 yılının Haziran ayında Türk pop müzik sanatçısı Rafet El Roman'ın Londra'da verdiği bir konserinde sanatçıyla tanışmasıyla müzik dünyasına ilk adımlarını attı.

O günden beri beste çalışmalarını hızlandırdı ve 2008 yılında ilk bestesi "Aşk-ı Virane" Rafet El Roman'ın 2008 tarihli albümü Bir Roman Gibi'de kendine yer buldu. Rafet El Roman ile bu şarkıda bir düete imza atan şarkıcı, bu parçaya çekilen video klipte de sanatçıya eşlik etti.

YUSUF GÜNEY YAPTIĞI ŞARKILARLA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Şarkı oldukça başarılı oldu ve Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde tam 17 hafta bir numarada kaldı. 2009 yılında düzenlenen geleneksel Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde de bu şarkı, "Yılın Şarkısı" seçildi.

Şarkıcı, bu başarıların neticesinde Bir Sevda Masalı isimli ilk albümünü Rafet El Roman'ın prodüktörlüğünde 12 Şubat 2009 tarihinde Hüseyin Emre'nin sahibi olduğu Emre Plak'tan çıkardı. Albümün ilk video klibi, sözü ve müziği Rafet El Roman imzası taşıyan "Heder Oldum Aşkına"ya çekildi. Bu şarkı Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde en yüksek olarak 2 numaraya kadar yükselirken, Avrupa Radyo Listesi'nde 99 numarada yer aldı. Mayıs ayında ise albümün ikinci video klibi olarak, sözü ve müziği şarkıcının kendisine ait olan "Aşkım Aşklarından Bulasın" seçildi ve bu şarkı da en yüksek olarak 6 numaraya yükseldi. Şarkıcının 10 parçadan oluşan 2. albümü Aşka İnat, 3 Mayıs 2010'da yine Emre Plak'la çıkarıldı.
Ardından 2012 yılında 3 şarkı ve 3 remixten oluşan Kader Rüzgarı adlı maksi single albümünü çıkaran Güney, 2013 yılında Sevgi Arsızı albümünü çıkarmıştır.

YUSUF GÜNEY TÜRK ASKERLERİNE MORAL KONSERLERİ VERDİ 

Yusuf Güney  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya verdiği Mehmetçik moral konserleri sözünü tuttu. Yusuf Güney, Çukurca, Tunceli, Diyarbakır, Van, Yüksekova, Hakkari ve Şemdinli'de vereceği konserlerine başladı. 8 günde 16 konser vererek zor şartlarda görev yapan Türk askerlerine moral için destek oldu. Yusuf Güney'in Mehmetçik konserleri vermesi büyük takdir topladı. 

SEDA SAYAN İLE YUSUF GÜNEY ARASINDAKİ GERGİNLİK SEBEBİ NE?

Yusuf Güney, Seda Sayan'ın sunduğu programa konuk oldu. Programda kendisine verilen hiç bir sözün tutulmadını söyleyen Yusuf Güney Seda Sayan ve program ekibine ateş püskürdü. Mehmetçik için verdiği konserleri ile ilgili paylaşımları ile yine moral vermek amaçlı ve büyük ısrar üzerine program katılan Yusuf Güney program ekibinin kendisine büyük saygısızlık yaptığı için sert açıklamada bulundu. Yusuf Güney, Seda Sayan ve ekibine programda isminin yanlış yazılmasından dolayı da büyük tepki gösterdi. Seda Sayan program ekibi Yusuf Güney şarkı söylerken 'Yağız' diye anons yaptı. 

Yusuf Güney yaptığı açıklamada 'Şimdi bu yazacaklarımı iyi okuyun Seda Sayan ve televizyonculuktan programcılıktan anlamayan akılsız ekibi. Ben dünyanın en samimi duygularıyla canımı tehlikeye atıp kelle koltukta 8 günde 16 konser verirken asker kardeşlerime sizler yapmacık sahte dünyalarınızda kim kimle nerde yakalanmış kimle basılmış kim kimi aldatmış yok hapse girmiş yok mağdurmuş yok 30 bine çantalar 100 bine pırlantalar kafasında gününüzü gün ettiniz' dedi. 

 YUSUF GÜNEY ALBÜMLERİ

Bir Sevda Masalı (2009)
Aşka İnat (2010)
Kader Rüzgarı (2012)
Sevgi Arsızı (2013)
Hazin (2014)
Kaptan (2016)

YUSUF GÜNEY DÜETLERİ

"Aşk-ı Virane" (Rafet El Roman ile)
"Aşka İnat" (Rafet El Roman ve Eren Atsoy ile)
"Değilsin" (Şeyma Erdoğan ile)
"Kendine İyi Bak" (Semra San ile)

YUSUF GÜNEY VİDEO KLİPLERİ

"Heder Oldum Aşkına"
"Aşkım Aşklarından Bulasın"
"Git Bedenim Buralardan"
"Aşka İnat"
"Serserin Oldum"
"Unut Onu Kalbim"
"İki Romantik Deli"
"Kader Rüzgarı"
"Bunalım"
"Ördü Kader Ağlarını"
"Melekler Seni Bana Yazmış"
"Hazin"
"Hadi Aşkım (Yorgan Yakalım)"