Ahmet Melih Yılmaz Kimdir

Ahmet Melih Yılmaz kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, oynadığı dizi ve filmlerin listesi ve Çukur'daki Timsal Celil karakteriyle ünlenen Ahmet Melih Yılmaz hakkında merak edilenler biyografisinde.

Ahmet Melih Yılmaz
-A A+

Yeni nesil oyuncular arasında dikkatleri üzerine çeken Ahmet Melih Yılmaz Çukur dizisinde canlandırdığı Timsal Celil karakteriyle aranıyor. Peki Ahmet Melih Yılmaz kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, Ahmet Melih Yılmaz'ın oynadığı dizi ve filmlerin listesi ile Ahmet Melih Yılmaz'ın özel hayatına dair bilgileri sizler için derledik. Aslen Ankaralı olan Ahmet Melih Yılmaz 1 Ocak 1982 doğumlu. Ahmet Melih Yılmaz, Ankara Üniversitesi Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunu. Oyunculuk kariyerinin ilk filmi ise 2010 yılında Meriç karakterini canlandırdığı kısa film Felaket oldu. Ahmet Melih Yılmaz'ın anne ve babası hakkında çok fazla bilgi yok. Ancak ünlü oyuncu Ahmet ismini babasından, Melih ismini de annesinden aldığını sıklıkla dile getiriyor. 

TİYATRODAKİ İLK OYUNU BEĞENİLMEDİ

Üniversitede arkadaşı ile birlikte Eric de Volder’in Oda ve Adam oyununa hazırlanmış ve sundukları oyun izleyenler tarafından beğenilmemiştir. Bu oyunlarının beğenilmemesini iyi bir olay olarak gören Ahmet Melih Yılmaz, sebep olarak ise tiyatroya yazılmasına teşvik ettiğini söylemiştir.

Ankara'ya tiyatro okumaya geldiği dönemde ayda en az 20 ile 30 arasında oyun oynamıştır. Zorlu bir süreç geçiren Ahmet Melih Yılmaz, Erdal Beşikçioğlu’nun yönetmen olarak yer aldığı Woyzeck Masalı'nda Woyzeck karakterini oynamıştır. Kadınlar, Aşklar, Şarkılar isimli oyunlarda da şarkı söylemiştir. Şarkı söylemeyi seven Yılmaz, aynı zamanda tiyatro oyunları üzerine eğitim alırken modern dans üzerine de eğitimler almıştır.

ABLUKA FİLMİ

6 Kasım 2015 tarihinde vizyona giren ve oyuncu kadrosunda Mehmet Özgür, Berkay Ateş, Tülin Özen gibi isimlerin yer aldığı Abluka filminde oynamıştır. Sonrasında Gül Oğuz'un yönettiği, Gökçe Bahadır, Onur Saylak, Engin Öztürk gibi oyuncuların kadrosunda yer  aldığı Hatırla Gönül dizisinde oynadı.

Çukur Timsal Celil Ahmet Melih yılmaz kimdir biyografisi

ÇUKUR'UN TİMSAH CELİL'İ

2019 yılında Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Ercan Kesal, Kubilay Aka, Rıza Kocaoğlu gibi ünlü isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı ''Çukur'' dizisinde Timsah karakterini canlandırmaya başladı. Babasını öldüren kural tanımayan, ruh hastası bir mafyayı canlandıran Ahmet Melik Yılmaz, ilk bölümden oyunculuğuyla izleyenlerin dikkatini çekti. 

AHMET MELİH YILMAZ EVLİ Mİ SEVGİLİSİ KİM?

Çukur'daki Timsal Celil karakterine kadar sadece sanat camiasında tanınan Ahmet Melih Yılmaz, Çukur gibi reytingi yüksek bir diziye girince haliyle 'Çukur Timsah Celil'İ Ahmet Melih Yılmaz evli mi sevgilisi kim?' gibi sorular da izleyiciler tarafından merak ediliyor. Çukur'un Timsah'ı Ahmet Melih Yılmaz evli değil ancak özel hayatına dair çok fazla bir bilgi yok.