Ahmet Rıfat Şungar Kimdir

Ahmet Rıfak Şungar kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Ahmet Rıfat Şungar biyografisinde Ahmet Rıfat Şungar'ın oynadığı diziler ile Ahmet Rıfat Şungar'ın sevgilisi ve özel hayatının bilgileri var.

Ahmet Rıfat Şungar
-A A+

Ahmet Rıfat Şungar kimdir? Son dönem oynadığı dizilerle yıldızı parlayan Ahmet Rıfat Şungar'ın biyografisini siz elmaelma.com okurları için derledik. Ahmet Rıfat Şungar kimdir sayfasında, Ahmet Rıfat Şungar aslen nereli, kaç yaşında sorularının yanıtlarını bulabileceğiniz gibi, Ahmet Rıfat Şungar'ın oynadığı diziler ve karakterleri, aldığı ödülleri ve Ahmet Rıfat Şungar'ın kariyerinde dönüm noktası yaratan ödüllerinin detaylarını bulabilirsiniz. Yeni nesil oyuncular arasında dikkatleri üzerine çeken Ahmet Rıfat Şungar'ın sevgilisi de en az oynadığı dizi ve filmler kadar dikkat çekici. Zira Ahmet Rıfat Şungar'ın sevgilisi de ünlü bir oyuncu. Ahmet Rıfat Şungar'ın sevgilisi Farah Zeynep Abdullah. Genç neslin en çok aranan kadın oyuncuları arasında yer alan Farah Zeynep Abdullah ile Ahmet Rıfat Şungar ilişkisinin detaylarını da bu sayfada bulabilirsiniz. İşte Ahmet Rıfak Şungar kimdir, aslen nereli, kaç yaşında sorularının yanıtları...

Ahmet Rıfat Şungar, 9 Şubat 1983 doğumlu. Aslen İstanbul'lu olan Ahmet Rıfat Şungar İstanbul'un Kartal ilçesinde dünyaya geldi. Lise eğitimini Kartal Süleyman Demirel Anadolu Lisesi'de tamamlayan Ahmet Rıfat Şungar, liseden mezuniyeti sonrası İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümüne girdi. Konservatuvardan mezuniyeti sonrası Ahmet Rıfat Şungar, oyuncu olarak profesyonel hayata adım attı.

AHMET RIFAT ŞUNGAR'IN İLK DİZİSİ

Ahmet Rıfa Şungar, mezun olmasının ardından ilk olarak tv dizisi Kaybolan Yıllar ile izleyicilerle buluştu. Bu dizinin ardından Aydın Sayman tarafından yönetilen sinema filmi Janjan’ın kadrosunda bulunan Şungar, 2008 yılında, Hatırla Sevgili’nin 2. sezonunda kısa bir süre rol alarak yeteneklerini daha fazla insana gösterme olanağı buldu.

AHMET RIFAT ŞUNGAR-NURİ BİLGE CEYLAN BİRLİKTELİĞİ

Ahmet Rıfat Şungar’ın hayatını değiştiren yapım ise, Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Fransa-İtalya ve Türkiye ortak yapımı sinema filmi Üç Maymun oldu. Yavuz Bingöl ve Hatice Aslan ile beraber Üç Maymun’un başrollerini paylaşan Şungar, bu film sayesinde pek çok Avrupa ülkesinde tanınan bir oyuncu oldu. Üç Maymun 2009 yılında Oscar aday adayı olarak Türkiye’den yarışmaya gönderilirken, 6 dalda Yeşilçam Ödülü ve 4 dalda Siyad Ödülü kazandı.

Ahmet Rıfat Şungar 3 maymun

2009 yılında Onur Ünlü’nün yönettiği Beş Şehir adlı sinema filminde rol alan genç oyuncu, ayrıca sevilen gençlik dizisi ES-ES’de de başrollerde yer aldı. Boş zamanlarında basketbol ve yüzme ile uğraşan Şungar, fırsat buldukça kayak yapmayı da ihmal etmiyor.

2013 yılında yazar Hande Altaylı’nın Kahperengi adlı romanından Mahinur Ergun’un senaryolaştırdığı “Merhamet” adlı dizide başrollerini Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol paylaştı, diğer rolleri ise; Burçin Terzioğlu, Mustafa Üstündağ, Yasemin Allen, Ahmet Rıfat Şungar alırken Turgut Tunçalp Moskof Recep karakterini canlandırdı.

VATANIM SENSİN'DE OYNADI

Ahmet Rıfat Şungar en son Kanal D'de başrollerini Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'in paylaştığı Vatanım Sensin kadrosunda yer almış, Vecihi Hürkuş rolünü üstlenmişti. 

Ahmet Rıfat Şungar'ın sevgilisi

KADIN'IN EMRE'Sİ OLDU 

Kırdığı reyting rekorlarıyla dikkatleri üzerine çeken ve başrolünü Özge Özpirinç ile Caner Cindoruk'un paylaştığı Kadın dizisinde Ahmet Rıfat Şungar Emre karakteriyle ekrana çıktı. FOX TV'nin reyting rekortmeni dizisi Kadın'ın kadrosuna Ceyda'nın çocuğunun babası Emre olarak giren Ahmet Rıfat Şungar'ın popülaritesi de arttı. Şungar en son Vatanım Sensin'de Vecihi Hürkuş karakterini canlandırmıştı.

AHMET RIFAT ŞUNGAR'IN SEVGİLİSİ KİM?

Ahmet Rıfat Şungar'ın özel hayatı da en az biyografisi kadar merak ediliyor. Ahmet Rıfat Şungar'ın sevgilisi oyuncu Farah Zeynep Abdullah. hmet Rıfat Şungar ve sevgilisi Farah Zeynep Abdullah uzun süredir birlikteler. Ahmet Rıfat Şungar ve sevgilisi Farah Zeynep Abdullah ilişkilerini saklamayan çiftlerden. Hem sosyal medya hesaplarından ilişkilerine ait fotoğraflar paylaşan çift aynı zamanda sık sık magazin basınına da malzeme oluyorlar. Ahmet Rıfat Şungar ve sevgilisi Farah Zeynep Abdullah daha önce bir mekanda öpüşürken çekilen fotoğraflarıyla gündeme gelmişlerdi. 

Ahmet Rıfat Şungar ve sevgilisi Farah Zeynep Abdullah