Evlilikte aldatma nedenleri nelerdir ilişkideki ilgiyi artık kaybettiyseniz...

Evlilikte aldatma nedenleri nelerdir? Sonsuza kadar beraber olmak istediğiniz ''evet!'' diyerek söz verdiğiniz evlilik bağını bozan aldatma nedenleri nelerdir?

Evlilikte aldatma nedenleri nelerdir ilişkideki ilgiyi artık kaybettiyseniz...

Bir yastıkta sonsuza kadar iyi günde kötü günde 'Evet' dediğiniz kişinin bir zaman sonra sizi aldattığının ortaya çıkması veya evlilik sonrası eşinizi başka biriyle aldatma durumları ilk başta gözünün karartıp evet sözünü verdiğiniz kutsal evliliğinizin büyüsünü bozacaktır. Peki böyle bir bağın kopmasına neden olan durumlar nelerdir? İşte aradığınız tüm cevaplar...

EVLİLİKTEKİ DUYGUSAL BAĞ NASIL KAYBOLUR!

İlişkilerin ilerlemesi ve uzun sürmesi için ilgiye ihtiyacı vardır. Bu nedenle ilişkilerin ilgiden beslenmesi gerekmektedir. Evlilikteki bağı kuvvetlendirmek için çiftlerin birbirlerini güvende ve özel hissettirmesi gerekmektedir. Ancak günlük yaşamın koşturması ve heyecanıyla çiftler zamanlar birbirlerini ihmal ederek birbirlerine olan duygusal ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmektedir. Bu da zamanla aralarındaki bağın kaybolmasına neden olmaktadır. 

ALDATMANIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN NE YAPMALI?

Güümüzde teknoloji moda nerede olursa olsun uzun ilişkilerde ve özellikle evliliklerde aldatma durumları yaşanabiliyor. İlişki kendi içerisinde bir yerden sonra ihtiyacını karşılamıyorsa ilişkiye 3. bir kişinin dahil olması olasıdır. Evlilikte bulamadığı sevgiyi ve ilgiyi bir yerden sonra dışarda aramaya başlıyor. Bu nedenle partnerler birbirlerini aldatmamaları için ihtiyaçları olan değer ve takdiri göstermelidirler. Birlikte vakit geçirmeli, birbirlerine ve ilişkilerine zaman ayırmayı bilmelidirler. Sağlıklı iletişim beklentileri ortaya koyacak ve karşılanmasını kolaylaştıracaktır.

Yorumlar