Buğra Gülsoy Kimdir

Buğra Gülsoy kimdir, aslen nereli, kaç yaşında kiminle evli sorularının yanıtları elmaelma.com'un Buğra Gülsoy biyografisinde. Buğra Gülsoy'un evlilikleri, dizileri ve filmleri de burada.

Buğra Gülsoy
-A A+

Buğra Gülsoy kimdir aslen nereli kaç yaşında? Her dizi sezonunda iddialı yapımlarla izleyicilerin karşısına çıkan Buğra Gülsoy'un biyografisi sevenleri tarafından merak ediliyor. Biz de elmaelma.com olarak Buğra Gülsoy kimdir aslen nereli kaç yaşında boyu ve kilosu kaç sorularının yanıtlarıyla birlikte Buğra Gülsoy'un eşleri, dizileri ve filmlerini detaylarını sizin için derledik. Buğra Gülsoy biyografisinde Buğra Gülsoy'un eşi Nilüfer Gürbüz ile olan evliliği ve oyuncu Burcu Kara'yla yaptığı kısa süreli evliliğin detaylarını da bulabilirsiniz. İşte Buğra Gülsoy kimdir sorusunun bulabileceğiniz en detaylı yanıtı...

Buğra Gülsoy'un doğum tarihi 22 Şubat 1982. Buğra Gülsoy aslen Ankaralı. Buğra Gülsoy, tiyatro, film ve dizi oyuncusu olup ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Boyu 1.75 olan Buğra Gülsoy, ilk sahne deneyimini 13 yaşında yaşamıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin mimarlık bölümünden 2004 yılında mezun olan Buğra Gülsoy, Kıbrıs’ta bulunduğu süre içerisinde Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol almış, aynı zamanda kısa film yönetmenliği ve oyunculuk da yapmıştır. Buğra Gülsoy'un tam adı ise Behiç Buğra Gülsoy'dur.

BUĞRA GÜLSOY'UN EKRANA ÇIKTIĞI İLK PROJE

İlk kez 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Hepimiz Birimiz İçin adlı dizi filmin başrol oyuncusu olarak Nazım karakteri ile Türk izleyicilerinin karşısına çıkan oyuncu, dizinin ardından yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül`ün yaptığı Güneşi Gördüm filminde Berat karakteriyle beyazperdeye adım attı. Ardından Atv'de yayınlanan Unutulmaz adlı dizide Tolga karakterini canlandırdı. Derviş Zaim tarafından yönetilen ve ilk gösterimi 2010 Altın Portakal Film Festivali'nde yapılan ve 2011 yılında gösterime girmiş olan Gölgeler ve Suretler isimli filmde Ahmet isimli bir Türk gencini canlandırmıştır.

Buğra Gülsoy fatmagül'ün suçu ne

BUĞRA GÜLSOY'UN YILDIZINI PARLATAN DİZİ: FATMAGÜL'ÜN SU NE?

Kanal D'de yayınlanan Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinde bir sezon boyunca Vural karakterini canlandırmıştır. Kanal D'de yayınlanan, Kuzey Güney isimli dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolleri paylaşmış ve bu dizide Güney Tekinoğlu karakterini canlandırmıştır. Sonrasında TRT 1'de yayınlanan Eski Hikaye dizisinde başrol oynamıştır ve Mete karakterini canlandırmıştır. 2015 yılının Şubat ayında FOX Tv'de başlayan Aşk Yeniden adlı dizide Fatih Şekercizade rolünü oynamakta ve Özge Özpirinçci ile başrolü paylaşmıştır. 2018 yılında Buğra Gülsoy, yine başrolünü Özge Özpirinçci ile paylaştığı Acı Tatlı Ekşi filminde yer aldı. Filmin senaryosu da Gülsoy'a aitti. Buğra Gülsoy 2018 yılında TV8'de ekrana gelen Kızım dizisinde Leyla Lydia Tuğutlu ile kamera karşısına geçti.

Buğra Gülsoy burcu kara evliliği

BUĞRA GÜLSOY'UN EVLİLİKLERİ

Buğra Gülsoy ilk evliliği 2011 yılında oyuncu Burcu Kara ile yapmıştı. Görkemli bir düğün töreniyle dünyaevine giren çifte evliliklerinin üzerinden 1 yıl geçmeden boşanma kararı almışlardı. 

Buğra Gülsoy ikinci evliliğini 23 Eylül 2018'de 5 yıldır birlikte olduğu Nilüfer Gürbüz ile yaptı. Burcu Kara ile evliliği sonrası gönlünü kaptırdığı Nilüfer Gürbüz ile Buğra Gülsoy Şile'de sade bir törenle dünyaevine girdiler. 

Buğra Gülsoy eşi Nilüfer Gürbüz

BUĞRA GÜLSOY EŞİ NİLÜFER GÜRBÜZ'E OLAN AŞKINI BÖYLE ANLATMIŞTI

Buğra Gülsoy bir kaç yıl önce verdiği bir röportajda eşi Nilüfer Gürbüz'e olan aşkı için çok romantik sözler söylemişti. Gülsoy, "İlk görüşte aşk lisede kaldı. Lisede birini görüp çok beğendiğimizde hissettiğimiz elde etme duygusunu aşk sanırdık. Nilüfer’le birbirimize paylaşa paylaşa âşık olduk. Bir süre konuşmalarımız oldu, sonra ilişkimiz derinleşti. “Lunapark gibi insanlarımız olsun” dedik ya, Nilüfer benim lunaparkım. Aşk paylaşarak çoğalmaktır, biz bunu yaşıyoruz" demişti. 

BUĞRA GÜLSOY DİZİLERİ

2008 Hepimiz Birimiz İçin
2009-2010 Unutulmaz
2010-2011 Fatmagül'ün Suçu Ne?
2011-2013 Kuzey Güney
2013-2014 Eski Hikaye
2014 Bana Artık Hicran De
2015-2016 Aşk Yeniden
2018 8. Gün
2018- Kızım

BUĞRA GÜLSOY FİLMLER 

2004 Trio - Oyuncu
2005 Heterotopya- Yönetmen,Oyuncu
2006 İnsan Üçleme  Yönetmen,Oyuncu
2007 Alt Üst Yönetmen,Oyuncu
2007 Nar Yarası  Oyuncu
2007 Mutlu Son Yönetmen,Oyuncu
2009 Güneşi Gördüm Oyuncu
2010 Gölgeler ve Suretler Oyuncu
2011 Güzel Günler Göreceğiz Oyuncu
2016 Görümce Oyuncu
2016 Robinson Crouse Seslendirme
2016 Mahalle Senarist-Yönetmen

2018 Acı Tatlı Ekşi Senarist, Oyuncu