Evlilikte cinselliği kurtaran tüyolar bu uyarılara aman dikkat!

Evlilikte cinselliği kurtaran tüyolar neler? Bu tüyolar sayesinde monoton ilişkinize son verecek yatak odanızın ateşini yeniden körükleyeceksiniz.

Evlilikte cinselliği kurtaran tüyolar bu uyarılara aman dikkat!

Evlilikte cinselliği kurtaran tüyolar neler? Ne yazık ki her evlilikte bir süre sonra cinsel yaşam monotonlaşmaya başlar ve kişilerin birbirine olan ilgisi gitgide azalır. Bu durum elbetteki her çift için geçerli değildir. Ama yapılan araştırmalar bu durumun birçok kişi için aynı olduğunu söylüyor. Peki bu sorun nasıl düzeltilebilir? Evlilikte cinselliğin yeniden kurtarilabilmesi için neler yapılabilir? Merak ettiğiniz soruların yanıtlarını Üro-Androloji Uzmanı Prof.Dr. Halim Hattat'tan öğrendik. 

Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, evlenen çiftlerin cinsel hayatlarındaki değişikliklere yönelik açıklamalar yaparak uyarılarda bulundu. Cinsel problemi etkileyen pek çok faktör olabileceğini belirten Prof.Dr. Hattat, "Uzun ilişkilerde hislerde bir azalma görülebiliyor ancak her çift bunu yaşayacak diye bir sonuç yok. Cinsel isteğin, karşılıklı duygusal hisler, düşünceler kadar hormonlar, hastalıklar, kullanılan ilaçlar ve yaşam tarzı gibi faktörlerden etkilendiğini unutmamak gerekiyor. Çiftler sorunlarını mutlaka konuşarak çözmelidir. Bu sorun için eşler tedavi olursa, çekim tekrar elde edilebiliyor" diye konuştu.

'TEN UYUMSUZLUĞUNDA HEMEN ÜMİTSİZLİĞE KAPILMAYIN'

Sorunun üstesinden gelmek için önerilerde bulunan Prof.Dr. Hattat, "Erkekte sertleşme problemi, erken boşalma ve isteksizlik, kadında ise uyarılma güçlüğü, orgazm problemi ten uyumunun en büyük düşmanıdır. Öncelikle bu problemlerin üstesinden gelmek ve tedavi olmak gerekiyor. Cinsel birlikteliği tamamlama telaşı da uyumu bozuyor. Bütün bu nedenler zaman içerisinde partnerler arasında hayal kırıklığı ve öfke yaratabilir. Tatminsizlik yaşayan eşler birbirini eleştirmeden ve kırmadan konuşmalıdır. Ten uyumsuzluğunda hemen ümitsizliğe kapılmayın, doğru tedaviyle bu sorunları ortadan kaldırmak şart. Fakat bazı çiftler için bu uyumu sağlamak zaman alıyor" ifadelerini kullandı.

DHA

Yorumlar