Sağlıklı atıştırmalık julyen havuç kızartma tarifinin püf noktalarını paylaştık!

Evde hazırlayabileceğiniz oldukça pratik bir lezzetle karşınızdayız sağlıklı atıştırmalık arayanlar için havuç kızartma yapmanın püf noktalarını paylaştık!

Sağlıklı atıştırmalık julyen havuç kızartma tarifinin püf noktalarını paylaştık!

Kök sebzeler arasında vitamin değerleriyle mucize yaratan havuç kızartması ile kendinize şahane sağlıklı atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Antioksidan kaynağı olan havucu hem meyve hem de sebze olarak tüketiyoruz. Elmaelma.com olarak püf noktalarını paylaştık' Evde hazırlayabileceğiniz oldukça pratik ve bir o kadar da lezzetli olan havuç kızartmasını sizde evde deneyerek gün içerisinde istediğiniz bir öğünde tüketebilirsiniz.

Malzemeler; 6 adet havuç, 3 su bardağı sıvı yağ, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 çay kaşığı karabiber, 1 çay kaşığı kekik, 6 dal maydanoz havuç kızartmak için yeterli olacaktır. 

Malzemeler; Havuçların kabuklarını soyu ve juylen bir şekilde doğrayın. Yarım litre kaynamış suyun içerisinde 3-4 dakika haşlayın. Ardından hemen soğuk suya alın ve 3-4 dakika da soğuk suyun içinde bekletin. Sudan alın ve kağıt havlu ile kurulayın. İyice kurutmaya özen gösterin.

Yağı bir kızartma tavasına alın ve ısıtmaya başlayın. Kızan yağın içerisine havuçları alın ve 4-5 dakika kadar kızartın. Altın sarısı renk alınca yağdan alabilirsiniz. Kağıt havlu serilmiş bir kasenin içerisine aktarın ve fazla yağından arındırın. Üzerine kekik, tuz ve karabiber serpiştirerek afiyetle yiyebilirsiniz.

Yorumlar