Burun dolgusu hakkında doğru bilinen yanlışlar eğri kemiği düzeltmiyor!

Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan ameliyatsız burun düzeltme olarak bilinen burun dolgusu hakkında doğru bilinen yanlışları bir araya getirdik!

Burun dolgusu hakkında doğru bilinen yanlışlar eğri kemiği düzeltmiyor!

Çeşitli sosyal medya mecralarında ve afişlerde karşımıza çıkan 'Ameliyatsız Burun Estetiği' gibi ameliyatsız hastanede yatmadan acısın 10 dakikada burun estetiği olarak bizleri cezbeden burun dolgusu hakkında ortaya atılan doğru bilinen yanlış bilgi kirliğini sizlerle paylaştık! Son zamanlarda oldukça popüler olan burun dolgusu hakkında bilinmesi gerekenler hakkında KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu merak edilenler hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu! Peki burun dolgusu nedir hangi durumlarda burnu düzeltir? İşte tüm merak ettikleriniz haberin detaylarında!

Düşünsenize hiç ameliyat masasına yatmadan, anestezi almadan, iyileşme süreci olmayan bir burun estetiği gerçekten de mükemmel bir konfor yaşatmaz mıydı? Eğri olan burun kemiğiniz düzeltilse, nefes almanıza engel olan problemler ortadan kalksa.

Burundaki kıkırdak yoksunluğundan kaynaklanan çökmeler giderilse ve burun çatısı sağlam bir şekilde burun sırtını desteklese…

Burundaki kemer giderilse ve yüz ile çok daha uyumlu ve zarif bir görüntüye sahip olsa…  Üstelik de bunların hepsi ameliyat olmadan hatta hastanede yatmadan sadece 10 dakikalık bir Burun Dolgusu işlemi ile mümkün olsa… Saydıklarımın hepsinin kulağa çok çekici geldiğinin farkındayım. Ne yazık ki yukarıda saymış olduğum işlemler hiçbir durum ve koşulda bir burun dolgusu uygulaması ile gerçekleşemez, gerçekleştirilemez.

KÜÇÜK SORUNLARI GİZLİYOR!

Uygulanışı hayli pratik ve kolay olan, iyileşme süreci gerektirmeyen dolgu uygulaması burun bölgesine de yıllardır uygulanmakta ve burundaki küçük sorunların gizlemesine yardımcı olmaktadır.

Bildiğiniz gibi, dolgu maddeleri uygulandığı yerin hacmini büyütür. İşte bu illüzyon sayesinde burun üzerine yapılan minik oyunlar ile burundaki kusurları gizlemek mümkündür. Burunda çöküntü oluşan yerler dolgu ile pürüzsüz hale getirilebilir veya milimetrik asimetriler küçük dokunuşlarla gizlenebilir.

BURUN DOLGUDU EĞRİ KEMİĞİ DÜZELTİR Mİ?

Kemerli burunları dolgu uygulaması ile daha az kemerli gibi göstermek mümkündür. Ancak unutmayın, burada yapılan işlem burun kemerini küçültmeyecek, tam tersine kemerin üstündeki ya da altındaki çökük alanları (yani kemerli olmayan kısımları da) doldurarak burun sırtını hemzemin bir hale getirmektir. Çünkü dolgu uygulandığı alanı büyütür. Bu nedenle burundaki kemeri gizlemek için yapılan dolgunun, burnu bir miktar büyütebileceğini unutmamak gerekir.

Ameliyatsız Burun Estetiği’ olarak sıkça basında ve sosyal medyada yer alan ‘Burun Dolgusu’ bu tip küçük dokunuşlar ya da ameliyat sonrası olan küçük sorunlara yapılan rötüşler için oldukça iyi bir seçenektir. Ancak burun dolgusu uygulamasının hiçbir durumda nefes kalitenizi artırmayacağını, eğrilikleri düzeltmeyeceğini ve özellikle de burun ucunu kaldıramayacağını bilmeniz gerekir.

Yorumlar