Mutfak dolabı seçerken nelere dikkat etmeli liste yapmadan çıkmayın!

Mutfakların olmazsa olmazı mutfak dolabı seçerken nelere dikkat etmeli? Dolabın malzemesi büyüklüğü küçüklüğü için liste yapmadan çıkmayın!

Mutfak dolabı seçerken nelere dikkat etmeli liste yapmadan çıkmayın!

Bir evde belkide en çok keyifli vakit geçirilen odalardan biri de mutfaktır. Mutfak hem yemek yapmak için hem de sohbetin kahve keyfinin en can alıcı odasını temsil eder. İşte bunun için mutfağınızın karman çorman olmasını engellemek ve daha düzenli görünmesini sağlayan mutfak dolap alışverişlerinde size büyük görev düşüyor! Peki mutfak dolabı seçerken nelere dikkat edilmeli? Mutfak dolabı alırken göz önünde bulundurulması gerekenler neler? İşte yeni eve taşınacaklar için mutfak dolabı seçmenin tüyoları elmaelma.com'da!

EŞYALARINIZI LİSTELEYİN!

Mutfak dolabınıza yerleştireceğiniz eşyaların ilk olarak listesini çıkararak mutfak dolabınızın büyüklüğünü veya küçüklüğünü daha rahat bir şekilde kafanızda canlandırabilirsiniz. Aksi taktirde mutfak dolaplarınız kullanacağınız eşyalara göre küçük gelebilir. Bu durumlarda ek dolap yaptırma gibi uzun uğraşlara girebilirsiniz. 

ANKASTRE EŞYALARA UYGUN OLARAK YAPTIRIN!

Mutfak dolabı yaptırırken son dönemlerde sıklıkla tercih edilen ankastre eşyaların kullanımına uygun şekilde yaptırın. Belki şimdilik kullanmıyor olabilirsiniz ancak ilerleyen zamanlada herhangi bir duruma karşılık olarak sizi yeni dolap yaptırmaktan kurtarabilir.

MALİYETİNİ GÖZ ÖNÜNDE TUTUN!

Mutfağınıza yaptıracağınız dolap masraf gerektiren bir durum olduğu için geri dönüşümü olmadığını ve her döneme, modaya uygun tasarımlar seçeme özen göstererek ilerleyen zaman dilimlerinde çabuk sıkılmaya sebep olan kararlar vermeyin!

FRENLEME SİSTEMİ

Mutfak dolaplarınızda kısa sürede hasar görmesini engellemek için frenleme sisteminin mutlaka olmasına özen gösterin aksi taktirde günlük hayatta çok fazla kullanılan dolaplarda soyulma çatlama gibi hasarlarla uğraşmak bir yerden sonra can sıkıcı bir durum haline gelebilir.

İŞLEVSEL OLMASINA DİKKAT!

Mutfak dolabı seçerken özellikle işlevsel olmasına mutlaka önem verin! Küçük dar dolaplar hiç bir işe yaramamakla beraber mutfakta kullandığınız eşyaların dağınık görünmesine neden olacaktır. Bunun için mutfağınızın büyüklüğünü ve küçüklüğünü göz önünde bulundurup işlevsel ve çok amaçlı dolap olmasının mutlaka altını çizin!

Yorumlar