Ofis çalışanları için egzersiz 7 hareketi el bileklerinizi güçlendirin!

Ofis çalışanları için günlük işleri aksatmayacak şekilde 7 pratik egzersiz ile fiziksel ağrılarınızın üstesinden gelerek günlük egzersizlerinizi yapabilirsiniz

Ofis çalışanları için egzersiz 7 hareketi el bileklerinizi güçlendirin!

Gün boyunca masa başında çalışanların bel ağrısı ve sırt ağrısı sorunlarına karşılık gün içerisinde pratik 7 egzersiz ile hem fit görünümüzü koruyabilir hemde kireçlenme gibi insan yaşamının kalitesini düşüren olumsuzluklara karşı önlem alabilirsiniz! Her ne kadar masa başında çalışmak güvenli gibi göründe de uzun süre hareketsiz kalmak bir çok hastalıklara davetiye gönderiyor. İşte tüm bu olumsuzlukların önüne geçmek için pratik 7 egzersizi elmaelma.com okurları için bir araya getirdik!

MASA BAŞINDA ÇALIŞANLAR İÇİN 10 PRATİK EGZERSİZ!

Elleri başınızın arkadına koyun; Kalçanızı hafif öne doğru iterek göğüsünüzü öne doğru itin. Bu şekilde dirsekleri geri doğru çekerek göğüsünüzü gerin. Yaklaşık 20 saniye aralıklarda gün içerisinde bu hareketi 5 kere tekrarlayın.

Kol kasını kuvvetlendirin; Sandalyenin ön kollarından tutup ön kısma doğru çömelip kalkın bu hareketi yaklaşık 5 kere yaparak kol kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Omuz hareketi; Apırlığı yaklaşık 1.5 kilo ağırlığında olan dosya veya su dolu şişeyi kolunuzu dirseğiniz düzken başınızın üzerine indirip kaldırın bu hareketi yaklaşık 10 kere yapın 

Kalça hareketi; Sandalyede otururken ayaklarınızı uzatıp üst üste koyun daha sonra ellerinizi ileri doğru uzatıp birbirine kenetledikten sonra 20 saniye kadar kalçanızı kasıp gevşeyin. Gün içerisinde bu hareketi 2 veya 3 kere tekrarlayarak kalçalarınızı güçlendirebilirsiniz.

El bileklerinizi güçlendirin; Özellikle masa başında elleri ve bilekleri kullanarak uzun saaler klavye başında vakit geçirenlerin en çok ihtiyacı olan bilek kuvvetlendirme hareketini gün içerisinde ofiste düzenli olarak uygulaması gerekiyor. Peki el bilekleri nasıl güçlendirilir? El bileklerinizi saat yönüne ters çevirip bu hareketi 10 kere tekrarlayın.

Boyun egzersizi; Boyun ağrılarına karşılık önlem almak için boynunuzu hafif gergin tutarak sağa, sola, aşağı, yukarı doğru çevirip 5 veya 8 saniye bekletin bu egzersizi gün içerisine 2 kere yapın.

Sırt ve Bel egzersizi; Ofis çalışanlarının sıklıkla şikaet ettiği sırt ve bel ağrılarının önüne geçebilmek adına derin bir nefes alıp sandalyeden kalmadan başınızdan yukarı doğru uzanmaya çalışarak nefes verirken bedeninizi gevşetin. Gün içerisinde bu egzersizi 4 kere tekrarlayın.

Yorumlar