Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri kısa sürede kurtulun!

Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri nelerdir? Ameliyat olmadan da yüzünüzdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. İşte yöntemi!

Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri  kısa sürede kurtulun!

Yaşlandıkça kırışıklıkların artması kadın erkek dinlemiyor ve hepimizin canını sıkıyor. Oldukça yorgun görünmemize neden olan bu kırışıklıkların önüne geçmek istemez misiniz? Ameliyat altına yatmadan evde düzenli olarak uygulayacağınız maskelerle de kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Sadece düzenli olarak uygulamaya özen göstermelisiniz. Peki kırışıklıkları gideren doğal yöntemler nelerdir? Elmelma.com olarak kırışıklıklar için en etkili ve doğal 5 maske tarifini sizler için paylaştık. İşte cildinizi eski formuna kavuşturacak mucize etkisi yaratan maske tarifleri!

KIRIŞIKLIK İÇİN SÜT KREMASI MASKESİ 

En etkili kırışıklık maskelerinden biridir süt kreması maskesi. Kırışıklık tedavisinde kullanılan bu maske gözle görünür sonuçlar elde etmenize yardımcı olacak. Dikkat etmeniz gereken tek şey, düzenli olarak uygulamanız. Yüzünüzdeki değişime siz bile inanamayacaksınız. 

MALZEMELER: 

1 adet misket limonun suyu, süt kreması

HAZIRLANIŞI: 

Eşit miktarda limon suyu ile süt kremasını karıştırın.Bu karışımı yüzünüze uygulayın.10-15 dakika sonra cildinizi soğuk su ile yıkayın.

ZEYTİNYAĞI VE LİMON MASKESİ 

Kırışıklıkları gideren en etkili maskelerden bir tanesi de zeytinyağı ve limon maskesidir. Cildi canlandırmasının yanı sıra cildin kaybettiği elastikiyetini de geri kazandıracak olan bu maskeye bayılacaksınız. Cildinizin pürüzsüzlüğünün sırrını herkes merak edecek.

MALZEMELER: 

1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı limon suyu

HAZIRLANIŞI: 

Bir kase içerisinde limon suyunu ve zeytinyağını karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve ardından yüzünüze masaj yapın.

ELMA MASKESİ 

Elma maskesi de cildinizdeki kırışıklıklara iyi gelecek maske tariflerinden biridir. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildiniz beslenecek ve kırışıklıkları açılacak. Hergün uygulamaya gayret gösterirseniz kısa süre içerisinde etkili bir sonuç alabilirsiniz. 

MALZEMELER: 

Elma, süt tozu,bal 

HAZIRLANIŞI: 

Bir adet kırmızı elmayı suda kaynatın. Sonra soğumaya bırakın. Elma güzelce soğuduktan sonra çekirdeklerini ve kabuğunu ayırıp, püre haline getirin. Ardından elma püresi içine bir çay kaşığı süt tozu ve bir tatlı kaşığı bal ekleyip yüzünüze sürün. Cildinizde 15 dakika boyunca kalan bu maskeyi sonrasında temizleyebilirsiniz.

Yorumlar