Deniz ve havuzda yıpranan saçlar için nem yağ ve maske mucizesi!

Güneşin kavurucu sıcaklarından kaçmak için deniz ve havuza sığınmak saçların yıpranmasına neden oluyor. Peki deniz ve havuzda yıpranan saç bakımı nasıl yapılır?

Deniz ve havuzda yıpranan saçlar için nem yağ ve maske mucizesi!

Yaz aylarında kavurucu sıcaklardan serinlemek için olabildiğince gidilen havuz ve deniz bir yerden sonra saçların yıpranmasına neden oluyor. Özellikle yaz aylarında saç bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Saçların yıpranmaması için deniz ve havuzdan vazgeçmek yerine elmaelma.com olarak bir araya getirdiğimiz saçınızın ihtiyacı olan bakımları sağlayarak deniz ve havuz keyfine ara vermenize gerek kalmayacak. Ancak iş işten geçenler için deniz ve havuzdan saçı yıprananlara da oldukça iyi gelen nem, yağ ve maske mucizesi ile saç bakımınızı yapabilirsiniz! İşte deniz ve havuz sonrası saçınıza yapmanız gereken saç bakım önerileri!

DENİZ VE HAVUZDAN YIPRANAN SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Yaz aylarının sıcaklarında serinlemek için gidilen deniz ve havuz aktivitelerin yüzünden yıpranan saçları canlı göstermek sizin elinizde! Yıpranan saçları eskisi gibi canlı göstermek için saçın ihtiyacı olan bakımı yapmaya özen gösterin! İşte saçı sağlıklı ve canlı gösterme yolları.

SAÇIN İHTİYACI OLAN NEMİ SAĞLAYIN!

Tuzlu ve havuz suyundan kuruyan ve güneşin yıprattığı saçlarınıza eski canlılığını kazandırmanın bir yolu da nemdir. Saçınızın ihtiyacı olan nemi sağlayarak saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için de yaz aylarında şampuanlarınızı ektra nem içeren özellikte olmasına dikkat edebilir veya kuru saçlar için özel olarak üretilen şampuanları kullanabilirsiniz. 

SAÇ YAĞI KULLANABİLİRSİNİZ!

Havuz ve deniz sonrası duştan sonra saçlarınıza saç yağı kullanarak yıpranmış saçlarınızı canlı göstermenin alternatif yollarından biri de saç bakım yağlarıdır. Güneşten ve sudan yıpranan saçlarınızı canlı göstermek için vitaminli saç bakım yaplarını yaz aylarında yanınızdan ayırmayın! Ancak bu tarz yağların saçlarınızın diplerine değil sadece uç kısımlarına uygulamayı unutmayın.

ISI VEREN ALETLERDEN UZAK DURUN!

Özellikle güneş havuz ve deniz suyunun saçları yıpratması düşüncesine bir yenisini eklememek adına özellikle yaz aylarında saçlarınıza ısı veren alet kullanımlarınıza ara vermeniz gerekiyor. Isı veren aletler saçlarınızın daha çok yanmasına neden olacaktır. Bunun için yıpranan saçlarınızı canlı ve sağlıklı göstermek için saç bakımınızı aksatmamaya özen gösterin. Saçınızı şekillendirmek için ısı veren aletler kullanmak yerine saç tipinize göre saç köpüğü kullanabilirsiniz. 

Yorumlar