Kuru şampuan kullanmak zararlı mı? Evde kendi şampuanınızı yapabilirsiniz!

Son dönemlerde saç kozmetiğinde günün kurtarıcısı olarak adlandırdığımız kuru şampuan kullanımı hakkında merak edilen ve evde yapmanın tüyolarını paylaştık!

Kuru şampuan kullanmak zararlı mı? Evde kendi şampuanınızı yapabilirsiniz!

Saç kozmetiğinde özellikle son dönemlerde günün kurtarıcısı olarak adlandırdığımız kuru şampuan tüketimi her geçen gün artıyor. Saçınızın hafif yağlandığını hissettiğinizde saçınıza bir kaç fıs kuru şampuan sıkarak saçınızın yağlı görünümünü ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle saçı kısa sürede yağlanan ve saça hacim kazandırmak isteyenlerin popüler ürünlerinden olan kuru şampuanı satın almak yerine evde kendi kuru şampuanınızı yapmanın tüyolarını elmaelma.com okuraları için bir araya getirdik!

Kuru Şampuan Saça Zarar Verir Mi?

Kuru şampuan kullanımı her ne kadar zararlı bir işlem gibi görünsede saç deriniz hassas olmadığı sürece istediğiniz koşulda kullanabilirsiniz. Ancak saçlarınız aynı şekilde hassas ve kırılgansa hergün kullanmaktan kaçınmakta fayda var.

Evde Kuru Şampuan Nasıl Yapılır?

Malzemeler; Ararot tozu, mısır nişastası, biraz kakao tozu, uygulama için makyaj fırçası yeterli olacaktır. 

Yapılış Aşaması; Yukarıda sıraladığımız tüm malzemeleri boş temiz bir kavanoza veya porselen bir kabın içerisinde karıştırın. Daha sonra kullanmadığınız temiz bir makyaj fırçasını elde ettiğiniz karışıma batırıp saçlarınıza uygulayın ve 10 dakika kadar beklettikten sonra saçınıza fazla gelen tozu atmak için saçınızı tarayabilirsiniz.

Yorumlar