Dilber Ay'ın kalp krizi geçirme nedeni eşi İbrahim Karataş 2. Sayfa'da anlattı

Dilber Ay neden öldü? Dilber Ay'ın eşi İbrahim Karataş, 2. Sayfa programında Dilber Ay'ın bir daha yürüyemeceğim korkusundan kalp krizi geçirdiğini söyledi.

Dilber Ay'ın kalp krizi geçirme nedeni eşi İbrahim Karataş 2. Sayfa'da anlattı

29 Nisan'da hayatını kaybeden Dilber Ay'ın eşi İbrahim Karataş, Kanal D'de Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Gülşen Yüksel Salt'ın sunduğu 2. Sayfa programına katıldı. Hala eşi Dilber Ay'dan bahsederken gözyaşlarını tutamayan İbrahim Karataş, Dilber Ay'ın ölümüne yaşadığı stresin neden olduğunu söyledi. Dilber Ay'ın geçirdiği diz ameliyatları sonrası bacaklarından birinin hislerini kaybettiğini söyleyen İbrahim Karataş, Dilber Ay'ın bir daha yürüyemeceğini düşünerek çok üzüntü ve stres yaşadığını, stresten kalp krizi geçirdiğini söyledi.

İbrahim Karataş, programda Dilber Ay'ın ölüm anında yaşadıklarını da ilk kez anlattı.

İbrahim Karataş'ın açıklamaları şöyle:

"İki dizinden de ameliyat oldu. Dizinin birinde zayıflık vardı. Bacağında can kalmamıştı, hissetmiyordu. Tırnağını keserken can yok diye etini kesti. İntihaplandı. İlaç falan verdiler. Doktor parmağını görünce damarında parmak damarlarında tıkanıklık var dedi. İlaç verdiler kullanıp gelin gerekirse anjiyo yaparız dediler. Perşembe doktora gidecektik çıkamadı. 

Ayağındaki cansızlığı stres yaptı kalp krizi geçirdi. Şeker hastalığı da vardı. Bir daha yürüyemeceğini sandı. Kendi kendini mahvetti gitti.

KEŞKE TÜRKİYE'YE GELMESEYDİK

Bazen keşke Türkiye'ye gelmeseydik diyorum. Orada stresimiz yoktu. Burada 40 kişiye bakıyordu. En küçüğü 4 yaşında 'annem nerede diye' soruyor şimdi.

Bizim neyimiz var ki! İnsanlar Dilber'e inanmıyordu o dobra dobra söylüyordu bunu zaten. Miras kavgası falan yok. 

HERİF GÖZÜM KARARIYOR DEDİ...

İbrahim Karataş Dilber Ay'ın ölümüne neden olan kalp krizi anını da şöyle anlattı:

"Muhteşem Yüzyıl'ı izlemeyi çok severdi. O akşam onu izliyordu. 'Herif gözüm kararıyor benim' dedi. Birden ağzını kapattı, dişleri kapandı. Kilitlendim 112'yi arayamıyorum. Dilini çıkartmaya çalıştım. Panik halindeyim. Ağzını açıp dilini çıkarttım. O feryatlarıma karşı evde hemşire ve doktor varmış onlar geldi. Kalp masajı yaptılar, 'nefes alıyor tamam' dediler. Ambulans geldi kalp masajına devam etitler. Sonra asansörler arızalandı. Karga tulumba götürdüler. Uğraştılar olmadı. "

 

 

 

Yorumlar