Gelin makyajı nasıl yapılır? Yeni ürünler demekten uzak durun!

Belki de hayatınızın en özen gecesinde makyajınızın hem kalıcı hem de çabuk akmaması için gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik!

Gelin makyajı nasıl yapılır? Yeni ürünler demekten uzak durun!

Düğün öncesi her gelinin sıklıkla sorduğu sorulardan biri de gelin makyajının nasıl olması gerektiğidir. Hayatınızın en özel gecesinde ve yüzlerce kişiyle fotoğraf çektireceğiniz o gün makyajınızın akmaması çabuk bozulmaması için sizi tüm gün boyunca idare edecek makyajın tüyolarını bir araya getirdik! Güzelliğinize güzellik katacak olan makyajınızın tüm gece bozulmadan suratınızda kalması için uzak durmanız gereken adımları Elmaelma.com olarak bir araya getirdik! Gelin makyajı nasıl yapılır? Gelin makyajında göz makyajı nasıl olmalı? İşte gelin makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

Yeni Kozmetik Ürünleri Denemekten Uzak Durun!

Gelin makyajında yeni ürünler denemek her zaman risktir. Daha önce hiç denemediğiniz ürünler cilidinizde yan etki yapabilir. Ancak herkes tarafında övülen bir ürünü kullanmakta ısrarcı davranıyorsanız düğün öncesi 1 ay öncesinden cildinizde uygulayarak herhangi bir problem olup olmayacağını deneyebilirsiniz. 

Makyajı Yaptıracağınız Yerleri İyi Araştırın ve Mutlaka Prova Yaptırın!

Makyajın tüm gün boyunca suratınızda sağlıklı bir şekilde kalması için makyaj yaptıracağınız yeri iyi bir şekilde araştırıp hangi ürünleri kullandığını kontrol edin! Kaliteli ürünlerin olması ve düğün gününden önce makyaj provası yapabileceğiniz bir yer olması düğün gününde kötü bir sürprizle karşılaşmamak için önemli adımlardan biridir. Makyaj provasında istemediğiniz renkleri belirterek nasıl olması gerektiği hakkında önceden fikir oluşturabilirsiniz. 

Yüzünüzü Tanıyın!

Düğün makyajı günlük makyajınız arasında elbette bir fark yaratabilir ancak bu fark yüz hatlarınıza uygun olacak şekilde olmasına özen gösterin! Düğün gününde yapcağınız makyajı sağlıklı bir şekilde yapabilmek için yüzünüzü ve cilt tipinizi tanımanız gerekiyor. Cildinize uygulayacağınız fondöteni cilt tipine göre seçin. Zira ten makyajının kalıcı olması için en önemli adım fondötendir. 

İstemediğiniz Şeyleri Belirtin! 

Karşınızdaki kişi her ne kadar profesyonel olsa da içinize sinmeyen noktaları belirtmekten çekinmeyin! Mesela çok makyaj yapmak istemiyorsanız veya daha fazlasını istiyorsanız bu konulara müdehale ederek ortak noktayı bulabilirsiniz. 

Düğün Öncesi Cildinizi Ölü Derilerden Arındırın

Cildinizde makyajın daha iyi durması için cildinizin kusursuz olmasına özen gösterin bunun için makyaj öncesi uyguladığınız cilt bakım rutinlerinizi gerçekleştirebilir veya cilt bakımı yaptırabilirsiniz. 

Yorumlar