Murat Dalkılıç Kimdir

Murat Dalkılıç kimdir aslen nereli kaç yaşında Merve Boluğur ile ne zaman ayrıldı hepsi Murat Dalkılıç'ın biyografisinde. 1983 doğumlu olan Murat Dalkılıç aşkları ile gündemde peki sevgilisi kim?

Murat Dalkılıç
-A A+

Murat Dalkılıç kimdir sorusunun yanıtını Murat Dalkılıç'ın biyografisini merak edenler için derledik. Aslen İzmir'li olan Murat Dalkılıç müzik hayatına genç yaşta giren isimlerden biri. 35 yaşındaki şarkıcı Murat Dalkılıç oyuncu Merve Boluğur ile yaptığı evlilikle magazin dünyasında çok konuşulmuştu. Murat Dalkılıç'ın hayranları şarkıcı ile ilgili pek çok sorusu merak ediyor. Murat Dalkılıç kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, şarkıları, evliliği, sevgilisi kim gibi soruların yanıtlarını elmaelma.com olarak Murat Dalkılıç'ın biyografisinde derledik. 

MURAT DALKILIÇ KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

7 Ağustos 1983 doğumlu olan Murat Dalkılıç İzmir'de dünyaya geldi. Aslen İzmir'li olan şarkıcı ilk ve orta öğretim eğitimini de İzmir'de tamamladı. Çocukluk yıllarında basketbolcu olmak isteyen Murat Dalkılıç bu alanda ilerlerken bir yandan da müzik ile ilgilenmeye devam etti. Murat Dalkılıç 15 yaşında okulda ilk grubunu kurdu ve solisti oldu.  Murat Dalkılıç müzik kariyerinin yanında spora da devam etti. Lise yıllarında basketbolcu olmak isteyen Murat Dalkılıç, 17 yaşında profesyonel basketbolcu oldu. 18 yaşında  müziğe geri dönen Murat Dalkılıç, kariyerine müzik alanında devam etmeye karar verdi. İlk albümünü 25 yaşında çıkaran Murat Dalkılıç Kasaba şarkısı ile büyük ilgi çekti. Kasaba şarkısını Murat Boz ile birlikte söyleyerek kendini tanıtan Murat Dalkılıç aynı zamanda eğitimlerine de devam etmiştir. Piyano eğitimi alan Murat Dalkılıç,  İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk bölümünden 2012 yılında tamamladı. Murat Dalkılıç İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünde master eğitimi de yaptı. Murat Dalkılıç müzik dünyasında büyük bir şöhrete kavuştu. 2010 yılında Merhaba albümünü çıkardı . Murat Dalkılıç 2012 Bir Güzellik Yap, 2014 Daha Derine ve 2016'da Epik albümünü çıkardı. Murat Dalkılıç aynı zamanda reklam filmlerinde de rol aldı. 

MURAT DALKILIÇ EVLİ Mİ SEVGİLİSİ KİM?

Murat Dalkılıç şarkıları kadar özel hayatı ile de gündeme geliyor. Murat Dalkılıç evli mi bekar mı merak ediliyor. Murat Dalkılıç evli değil. Şarkıcı Murat Dalkılıç, oyuncu Merve Boluğur ile 2016 Ağustos tarihinde evlendi. İki yıl süren evliliklerini sonlandırma kararı alan Murat Dalkılıç ve Merve Boluğur 2017 Eylül ayında boşandı. Ayrılık kararı sonrası bir süre kimse ile adı anılmayan Murat Dalkılıç oyuncu Hande Erçel ile sevgili. İkili birlikteliklerini gizlemiyor.