Nebahat Çehre Kimdir

Nebahat Çehre yaşı çok merak edilen oyunculardan. Sağlıklı, bakımlı görüntüsü ile dikkat çeken Nebahat Çehre 74 yaşında yine adından söz ettiriyor. Peki Nebahat Çehre aslen nereli sorularının cevabı

Nebahat Çehre
-A A+

Nbahat Çehre Yeşilçam'ın -adından söz ettiren ünlü oyuncusu. En çok yaşı ile gündeme gelen Nebahat Çehre'nin her nesilden seveni var. Bakımlı ve şık görüntüsü ile dikkat çeken Nebahat Çehre kaç yaşında? Neden yaşı bu kadar merak ediliyor? Özellikle Aşk-ı Memnu'daki rolü ile akıllara kazanın Nebahat Çehre kaç doğumlu, burcu ne, aslen nereli ve güzellik sırları neler, annesini kaybeden Nebahat Çehre hangi sözlerle veda etti, özel hayatına dair merak edilen detaylar neler. İşte elmaelma.com sizin için Nebahat Çehre ile ilgili tüm bilgileri derledik.

NEBAHAT ÇEHRE KİMDİR? KAÇ YAŞINDADIR?

15 Mart 1944 Samsun doğumludur. 4 çocuklu bir ailenin tek kızı olarak büyümüştür. Annesi laz babası ise Gürcü asıllıdır. 5 yaşında ailesi İstanbul’a taşınmıştır. 15 yaşında ‘Türkiye Güzeli’ seçilen Çehre, fotomodellik ve mankenlik yaptığı sıralar kendisine gelen bir teklif üzerine 1961 yılında ‘Yaban Gülüm’ adlı film ile sinemaya ilk adımı atmıştır.

YILMAZ GÜNEY İLE NE ZAMAN EVLENDİ?

1964’te Yılmaz Güney ile tanışmış, 'Kemalı Zeybek' filminde filminde rol aldı. 30 Ocak 1967 yılında Yılmaz Güney ile evlilik yapmış, bu evlilik süresince kameralardan uzak kalmıştır. Fakat boşanma kararı aldıktan sonra ekran karşısına geri dönmüştür. Çehre, ikinci evliliği sırasında yine sahnelerden uzak kalmıştır.

NEBAHAT ÇEHRE'NİN GÜZELLİK SIRLARI NELER?

Bu evliliğini de bitirdikten sonra televizyon karşısına yeniden geçmiş, dizilerde rol almaya başlamıştır. Nebahat Çehre'nin yeniden yıldızının parlaması ile Aşk- ı Memnu dizisindeki Firdevs Hanım rolünü alması ile olmuştur. Uzun yıllar devam eden dizide Nebahat Çehre hem oyunculuğu hem de giyim tarzı ile büyük beğeni toplamıştır. 

Nebahat Çehre yaşına rağmen güzelliği ile dikkat çektiği için güzellik sırları en fazla merak edilen isimlerin de başında geliyor. Güzellik sırlarını kendinini sevmek, sevdiği kişilerle vakit geçirmek, su tüketimine önem verip, yemek konusunda da hassas olmak şeklinde özetleyen Nebahat Çehre özellikle de sosyal medya üzerinde yaşı ve duruşu ile ilgili yapılan şakaları da gülümseyerek karşılıyor.

Prof. Dr. Canan Karatay ile sürekli yaşının kıyaslanmasını ise Nebahat Çehre, "Canan Hanım’a çok saygı duyuyorum ve bir gün onunla buluşmak istiyorum. Hayatını eğitime vermiş, önemli bir insan. Neden benimle kıyaslıyorlar? Ne kadar ayıp bir şey. Caps’leri görünce çok utandım. İnanamıyorum böyle bir şeye. Canan Karatay’a teşekkür ediyorum, çünkü bir televizyon programında benimle ilgili çok olumlu bir konuşma yaptı. Keşke ben onun yerinde olsaydım. Tek başına güzellik bir şey değil" diyerek yorumluyor. 

NEBAHAT ÇEHRE ANNESİNE NASIL VEDA ETTİ?

74 yaşındaki Nebahat Çehre’nin annesi Fethiye Müzeyyen Nar, 15 Mayıs 2018 tarihinde hayatını kaybetti.

95 yaşındaki annesini kaybeden Nebahat Çehre, sosyal medya hesabından annesine veda etti. 

Nebahat Çehre acı gününde şunları yazdı:  Canım Annem Fehtiye Müzeyyen Nar’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz seni hiçbir zaman unutmayacağız..