Mum lekesi nasıl çıkarılır işte en pratik yöntemi!

Mum lekesi nasıl çıkarılır? Mum lekesini çıkarmanın püf noktaları neler? Kolay kolay çıkmayan mum lekesini çabucak çıkarmanın yollarını sizler için araştırdık!

Mum lekesi nasıl çıkarılır işte en pratik yöntemi!

Mum lekesi nasıl çıkarılır? Mum lekesini çıkarmanın püf noktaları neler? Erimeye yüz tutmuş mumlar eşya üzerine yapıştığı zaman bu lekeler kolay kolay çıkmıyor ve oldukça can sıkıcı bir hale gelebiliyor. Bu lekeleri kolay bir şekilde çıkarmanın yöntemlerini sizler için araştırdık. İşte mum lekesini kolay bir şekilde çıkarmanın en patik yöntemi! 

MUM LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Mum lekesi bir eşya üzerine yapıştığı zaman onu silmeye çalışmayın. Yapmanız gereken şey lekenin iyice donmasını beklemek olacaktır. Donduktan sonra kazıyarak mumu yerinden oynatmaya çalışın. 

LEKESİ ÇAKMAKLA ERİTİN 

Mumun üzerine saç kurutma makinası tutarak eritin. Çakmala da eritebilirsiniz. Tamamen eridikten sonra temiz bir bezle siliniz. Kumaşta yada kıyafetinizde leke varsa su ile oksijen bazlı leke çıkarıcıyı karıştırarak lekenin üzerine yayınız. Kumaşta veya kıyafetinizin üzerinde mum lekesi kalmış ise su ile oksijen birkaç saat beklettikten sonra yıkayınız.

 

Yorumlar