Çiçek nasıl kurutulur işte en etkili yöntemler!

Çiçek nasıl kurutulup saklanır? Çiçek kurutmanın püf noktaları neler? Kuruduğunda oldukça hoş bir kullanıma sahip olan çiçekleri kurutmanın en kolay yöntemi!

Çiçek nasıl kurutulur işte en etkili yöntemler!

Çiçek kurutma oldukça zor bir iştir. Her çiçeğin kendisine göre kurutma şekilleri bulunmaktadır. Elmaelma.com olarak kuruduğunda oldukça hoş bir görünüme kavuşan ve iç mekan süslemelerine değişik bir hava katan farklı türden çiçeklerin nasıl kurutulup saklanması gerektiğini sizler için araştırdık. Sizde çiçek nasıl kurutulup saklanır sorusunun cevabını merak edenlerdenseniz içeriğimize bir göz atabilirsiniz. İşte çiçek kurutumak için en etkili yöntemleri!

EN KOLAY ÇİÇEK KURUTMA YÖNTEMLERİ 

Papatya çiçeğinden başlayalım. Papatya çiçeğini kurutmak istiyorsanız çiçek hafif bir solma görünümü aldığı zaman yapmanız gereken ilk iş çiçeği anında koparma olmalıdır. Sonra su dolu bir cam kasenin içne yerleştirip bir hafta suyun içerisinde bekletin. 

Gelelim hezaren çiçeğine. Hezaren çiçeği daha açmamışken toplanması gereken bir çiçektir. Kurutulacağı zaman yapılması gereken şey şey hiç ışık alamayan bir odada baş aşağı şekilde asarak kurumasını sağlamaktır. 

Şakayık çiçeği de yine hezarene benzemektedir. Hiç ışık alamayan bir odada baş aşağı asılarak kurutulmaktadır. Buradaki tek fark sıcak bir yerde olmasıdır. Örneğin baş aşağı bir şekilde bir kalorifer peteğinin üzerinde asılı bir şekilde durabilir. Çiçek bu şekilde tam da istediğiniz gibi dökülmeden kuruyacaktır. 

Gelelim ıhlamur çiçeğine. Ihlamur çiçeği yaz aylarında özellikle haziran ayında toplanılan bir çiçektir. Yapraklarından buket olacak şekilde ayırarak bir köşede saklayabilirsiniz. Evinize oldukça romantik bir hava katacağı kesin. 

 

 

Yorumlar