Zeytinyağının asidi nasıl çıkarılır pamuk yağı ilave ederseniz...

Zeytinyağının asidi nasıl çıkarılır? Uzman tavsiyesine göre zeytinyağının asidinin nasıl çıkarılabileceğiniz sizler için hazırladık. İşte yapmanız gerekenler!

Zeytinyağının asidi nasıl çıkarılır pamuk yağı ilave ederseniz...

Zeytinyağı yapılırken aşamalarında çeşitli değişiklikler görülmektedir. Bu değişiklikler zeytinin türüne ve sıkımına göre farklılık göstermektedir. Zeytinyağı doymuş ve doymamış yağların hepisini içerisinde barındırdığından dolayı asidinin çıkarılması daha sağlıklıdır. Biz de elmaelma.com olarak zeytinyağı asidinin nasıl çıkarılması gerektiğini sizler için araştırdık. Peki zeytinyağı asidi nasıl çıkarılır? İşte tüm yapmanız gerekenler! 

PAMUK YAĞI İLAVE EDİN 

Zeytinyağından asit çıkarmak istiyorsanız öncelikli olarak yapmanız gereken şey pamuk yağını zeytinyağına ilave etmek olacaktır. Özelliklede zeytinyağının asidi yüksekse belirli oranda pamuk yağı ilave edilmelidir. Çünkü pamuk yağı içerisinde asit yoktur. Bu nedenle ikisi karıştırıldığı zaman zeytinyağının içerisindeki asit miktarı düşmektedir. 

ZEYTİNYAĞINI BENMARİ USULÜNDE KAYNATIN

Zeytinyağının asidini çıkarmak isterseniz yapmanız gereken bir başka şey ise, zeytinyağını koyduğunuz kabın yarısını su  ile doldurup içinde zeytinyağının bulunduğu kabı tencerenin içine koyup 8 dakika boyunca benmari usulünde kaynatmak olacak. Asidinin kolay bir şekilde çıktığını göreceksiniz. 

 

Yorumlar