Rasta saç nedir 1980'li yıllardan beri dünya çapında trend!

Dünya çapında geçmişten günümüze kadar trend saç modelleri arasında olan rasta saç modelleri 1980'li yıllara dayanıyor!

Rasta saç nedir 1980'li yıllardan beri dünya çapında trend!

Saç trendleri arasında yer alan rasta saç modelleri son zamanlarda ünlüler dünyasıda tercih ediyor! Hem yaz hem de kış aylarında rahat bir kullanımı olan rasta saç modelleri 'saçım bozuldu, fön çekmem lazım' gibi saç dertlerini ortadan kaldırıyor. Dışarıdan bakıldığında oldukça tarz durantercihe ve tarza göre kişiden kişiye göre değişiklik gösteren rasta saç modellerini bir araya getirdik! İşte sezonun en trend rasta saç örgü modelleri ve rasta hakkında en çok merak ettikleriniz elmaelma.com'da!

Rasta saç modelleri her ne kadar dünya genelinde kullanılan bir model olsada kökü 1980'li yıllara dayanıyor. Sıradışı bir görünümü olan rasta saç modelinin bir diğer adı ''dreadlock'' olarak karşımıza çıkıyor. 

Hippi, özgürlüğüne düşkün kişilerin daha çok tercih ettiği rasta saç modelleri özellikle yazın saçı sık sık yıkamaya gerek olmayan özelliği ile karşımıza çıkıyor. Dünya çapında uzun yıllardır moda olan rasta saç modelleri son dönemlerde daha çok göz önünde görmek mümkün...

Ancak rasta saç yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta iyice düşünüp karar vermeliler. Aksi taktirde kalıcı rasta yaptırmak geri dönüşü olmayan bir adımdır. Rasta yapılan bir saçdan kurtulmak için tek çözüm rastanın başladığı kısmı kesmek olacaktır. 

Yorumlar