Cinselliğe uzun süre ara vermek sağlık sorunlarına yol açıyor!

Cinselliğe uzun süre ara vermenin vücuda olan etkileri neler? Cinselliğe uzun süre ara vermenin vücutta yarattığı etkilerine inanamayacaksınız! 

Cinselliğe uzun süre ara vermek sağlık sorunlarına yol açıyor!

Cinselliğin insan vücudu için olan faydalarını artık hemen hemen hepimiz biliyoruz. Peki cinselliğe uzun süre ara vermenin insan vücuduna olan zararlarından haberimiz var mı? Evet yanlış duymadınız! Cinselliğe uzun süre ara vermenin insan vücudu için oldukça zararı bulunuyor. Biz de elmaelma.com olarak cinselliğe uzun süre ara vermenin vücuda olan etkilerini sizler için araştırdık. İşte cinselliğe dair tüm bilmeniz gerekenler! 

RÜYALARINIZ ETKİLENİYOR 

Rüyalarınız etkilenir. Partnerinizle yaşadığınız sorunlar bilinç altında kalacağı için ve cinsel güdülerinizin rüyalarınızda yer almasına neden olur. 

SÜREKLİ HASTA OLURSUNUZ 

Cinselliğe uzun süre ara veren kişilerin sürekli hastalandığı görülmektedir. Bunun nedeni bağışıklık sisteminin zaman içerisinde çökmesinden kaynaklanmaktadır. Vücudunuzdaki bakterilerin ve virüslerin daha çabuk yayılmasına neden olmaktadır.

STRESE ÇABUK GİREBİLİRSİNİZ 

Yine cinselliğe uzun süre ara veren kişilerde oldukça stresli olmaktadır. Bunun nedeni ise stres seviyenizi yükseltmektedir. İlişki esnasında sagılanan hormonlarınız yüksek ölçüde düşer

CİNSELLİKTEN SOĞUYABİLİRSİNİZ 

Yaptığımız her şey bir alışkanlıktır. Zamanla ara verdiğiniz cinsel hayatınız yüzünde cinsellikten soğuyabilirsiniz. Hatta partnerinizden bile uzaklaşabilirsiniz.

Yorumlar