Müge Anlı Metin Necla Büyükşen cinayeti mehir belgesi görenleri şoke etti

Müge Anlı, Metin Necla Büyükşen cinayetinin detaylarını araştırmayı sürdürüyor. Kamuoyunda 'mehir cinayeti' olarak anılan cinayette mehirin belgesi ortaya çıktı

Müge Anlı Metin Necla Büyükşen cinayeti mehir belgesi görenleri şoke etti

Araştırmacı-Gazeteci Müge Anlı, 3 Eylül 2018 günü evlerine giren kar maskeli bir kişi tarafından katledilen Metin ve Necla Büyükşen çiftinin cinayetini araştırıyor. Olay öncesinde Büyükşen çifti ile gelinleri Betül arasındaki mehir tartışması çıktığı iddia edilmiş, cinayetin bu nedenle yapıldığı iddiası üzerine araştırmalar yoğunlaştırılmıştı. Müge Anlı'da bugün Metin Büyükşen’in 10 yıl önce, oğlunu evlendirirken gelinine verdiği mehirin senedi ortaya çıktı. Dini nikah sırasında erkeğin adına verdiği veya vermeyi taahhüt hediye olan mehirin, senede dökülmesi görenleri hayrete düşürdü. Şaşkınlık yaratan mehir senedinin altına; mehri alanın ve verenin yanında köy muhtarı ve azaların imza atması dikkatleri çekti.

Müge Anlı Metin Necla Büyükşen cinayeti mehir senedi

METİN-NECLA BÜYÜKŞEN CİNAYETİNİN DETAYLARI

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında kızlarının önünde canice öldürülen ve her detayı kan donduran Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen cinayetinin asıl sebebi mehir kavgası mı?

İşte işte detaylar...

İnsanı dehşete düşüren cinayetin adresi Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil köyü. Memur emekli 55 yaşındaki Metin Büyükşen ile 54 yaşındaki eşi Necla Büyükşen, oğlu Uğur, gelinleri ve torunları ile birlikte yaşıyorlardı. Uşak'ta okuyan kızları Büşra ise tatil için köye gelmişti.

3 Eylül 2018 günü evde sadece anne,baba ve kızları Büşra vardı.Oğulları Uğur ise eşi ile birlikte kayın pederinin evine yemeğe gitmişlerdi. Akşam saat 21:00-22:00 arası evin kapısı açıldı ve kar maskeli elinde susturucu ev tüfeği olan saldırgan girdi.

ÖLÜME TANIKLIK ETTİ

Aile neye uğradığına şaşırdı. Saldırgan önce baba Metin Büyükşen'e ardından Nejla Büyükşen'e ateş etti. Daha sonra anne ve babasının ölümüne tanıklık eden genç kıza yöneldi. Genç kız kendini başka bir odaya attı saldırganda peşinden geldi. Bu sırada silah tutukluk yapınca Büşra Büyükşen'in kafasında tüfeğin dipçiği ile vurdu.

Büşra baygın numarası yapıp ölümden kurtuldu. O anlara şahit olan Büşra şunları söyledi "Hiç bir şey söylemedi babamı vurdu. Silahı bize doğru doğrultu ama silahı tutukluluk yaptı sanırım çünkü aceleci bir şekilde tüfek ile uğraşıyordu" açıklamalarını yaptı.

 

Yorumlar