Kistik akne nasıl geçer top şeklindeki sert sivilcelerden kurtulmak için....

Alın, burun kenarı ve çene gibi bölgelerde sıklıkla görülen kistik sivilcelerden sizi kurtaracak bir yöntemle karşınızdayız! Kistik sivilce nasıl geçer?

Kistik akne nasıl geçer top şeklindeki sert sivilcelerden kurtulmak için....

Genellikle burun kenarı, alın ve çene bölgesinde yaygın olarak görülen sert top şeklindeki baş belası sivilcelerden sizi ebediyen kurtaracak yöntemleri bir araya getirdik! Yetişkinlerde ve gençlerde yaygın olarak görülen kistik sivilceler nasıl geçer, kistik sivilceye ne iyi gelir? İşte kistik sivilcelerden kurtulmanın en kolay yolunu elmaelma.com olarak bir araya getirdik! Haberin detaylarında merak ettiğiniz kistik sivilceye dair her şeyi bulabilirsiniz!

KİSTİK SİVİLCE NASIL GEÇER?

Elle sıkılmaması gereken sivilcele türlerinden biri de kistik sivilcelerdir. Daha çok gençlerde yaygın olarak görülen kistik sivilcelerden kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz yöntemlere göz atabilirsiniz!

Karbonat yöntemi: Cilt bakım maskelerinin olmazsa olmazı olan antiseptik etkili karbonat aynı zamanda doğal bir antibakteriyeldir. Sivilce ve siyah noktaların yanında kistik sivilcelerinde etkili tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Derin bir kasenini içerisine 1 veya 2 yemek kaşığı karbonat ilave ederek bir miktarda su ekleyin Daha sonra hamurumcu bir kıvama gelinceye kadar karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı sivilcelerin üzerine sürerek yaklaşık 20 dakika kadar bekleyin. Karbonat maskesini haftada bir kaç kere uygulayarak kistik sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

KİL MASKESİ YAPIN!

Ciltte bulunan fazla yağı dengelemenin ve kistik sivilce oluşumunu engellemenin bir diğer yolu da kil maskesidir. Kil maskesi cildinizdeki fazla yağı dengeleyerek kistik sivilce oluşumu aynı zamanda cildinizi siyah noktalardan arındırabilirsiniz.

Yorumlar