Aslıhan Doğan Turan Kimdir

Aslıhan Doğan Turan kimdir kaç yaşında ne iş yapıyor? Futbolcu Arda Turan'ın eşi Aslıhan Doğan'ın babası işadamı Sabri Doğan ile annesi Güler Doğan kim ne yapıyor sorularının yanıtları elmaelma.com'da

Aslıhan Doğan Turan
-A A+

Aslıhan Doğan Turan kimdir sorusu Türkiye'nin gündemine 2015'te milli futbolcu Arda Turan'la olan ilişkisi sonucu girdi. Milli Futbolcu Arda Turan'ın eşi Aslıhan Doğan Turan kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor soruları ünlü futbolcunun fanları tarafından merak ediliyor. Biz de elmaelma.com olarak Arda Turan'ın eşi Aslıhan Doğan Turan'ın biyografisinin detaylarını derledik. Öncelikle Aslıhan Doğan'ın ailesiyle ve geçmişiyle ilgili bilgilerle başlayalım. Aslıhan Doğan 4 Aralık 1985 İstanbul doğumlu. Aslıhan Doğan'ın ailesi iş dünyasında yakından tanınan simalar. Babası Sabri Doğan, tekstil işleriyle uğraşan bir iş adamı. Aslıhan Doğan'ın annesi Güler Doğan ise ev hanımı. Aslıhan Doğan'ın ne iş yaptığına dair ise bir bilgi yok. Saç rengi siyah göz rengi ise kahverengi olan Aslıhan Doğan'ın estetik öncesi ve sonrası görüntüleri de merak edilenler arasında. Arda Turan'la evliliği öncesi estetik operasyonlar geçiren Aslıhan Doğan'ın kameralar karşısına çıktığı ilk dönemlerdeki görüntülerinden artık eser yok. Aslıhan Doğan estetik yöntemi olarak son yıllarda uygulanan 'Örümcek Ağı' yöntemini seçti. Arda Turan'la evlilikleri öncesi sıkı bir diyetle kilo da veren Aslıhan Doğan gıdısını da aynı yöntemle aldırdı.  

Aslıhan Doğan estetik öncesi sonrası

ASLIHAN DOĞAN VE ARDA TURAN NASIL TANIŞTI?

Arda Turan ve Aslıhan Doğan birlikteliği 2015 yılına kadar uzanıyor. Ancak çift evlilik masasına oturdukları 2018 yılına kadar bir dargın bir barışık yaşadılar. Arda Turan ile Aslıhan Doğan'ın tanışmasının hikayesi de oldukça ilginç. Oyuncu Tuba Büyüküstün'ün sevgililerinden Umut Evirgen'in eski sevgilisi olan Aslıhan Doğan Arda Turan'la da eski sevgilisi aracılığıyla tanışmış. İddiaya göre Umut Evirgen o dönem sevgilisi olan Aslıhan Doğan'ı Arda Turan'la 'Gizli Kalsın' adlı bir mekanda tanıştırdı. Umut Evirgen'le uzun bir birlikteliğin ardından yollarını ayıran Aslıhan Doğan'ın Arda Turan'la ilişkisi de bu ayrılık sonrası başladı. Arda Turan'ın futbol oynamak için İspanya'ya gittiği dönemde Aslıhan Doğan da onu yalnız bırakmamış ve İspanya'ya yerleşmişti.

ASLIHAN DOĞAN VE ARDA TURAN EVLİLİĞİ

Aslıhan Doğan ile Arda Turan Mart 2018'de sade bir törenle evlenmişlerdi. Çiftin nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı. Nikah töreni, Beykoz Çubuklu'daki Vadi Konakları'nda yapılmıştı. Zeytin Dalı Operasyonu nedeniyle özellikle çok sade olmasına dikkat edilen nikah töreninde müzik çalınmamış, düğün pastası da kesilmemişti. 

Aslıhan Doğan'ın gelinliği

ASLIHAN DOĞAN GELİNLİK YERİNE ELBİSE TERCİH ETMİŞTİ

Aslıhan Doğan Arda Turan evliliğinin en dikkat çeken detaylarından biri de Aslıhan Doğan'ın gelinlik seçimiydi. Gelinlik yerine beyaz sade bir elbiseyi tercih eden Aslıhan Doğan'ın nikah elbisesi Paule Ka markaydı ve 4 bin lira değerindeydi. Doğan, elbiseyi 2 bin 500 liralık Chanel broş, 3 bin liralık Christian Louboutin ayakkabı ve 2 bin liralık Vakko gelin tacı ile tamamladı.

ASLIHAN DOĞAN'IN ESKİ SEVGİLİLERİ

Aslıhan Doğan'ın eski sevgilileri arasında Umut Evirgen'in yanı sıra ünlü bir işadamı olan Hakan Kosif de var. Sosyetede Hakan Kosif ve Aslıhan Doğan aşkı evlilikle sonuçlanır derken, Hakan Kosif'in Aslıhan Doğan'ı aldattığı iddiası ilişkiyi bitirmişti. Hakan Kosif, Kosifler Otomobil'in veliahtlarından. Ancak Hakan Kosif ailesinin aksine inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. Hakan Kosif  Evelise Moraes Rocha ile evli. 

ASLIHAN DOĞAN'IN BABASI SABRİ DOĞAN KİMDİR İNTİHAR GİRİŞİMİ OLAY OLMUŞTU

Aslıhan Doğan'ın babası Sabri Doğan tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir iş adamı. Ancak son yıllarda Aslıhan Doğan'ın babası Sabri Doğan'ın adı iş hayatındaki başarılar değil sansasyonlarla anılmaya başlandı. 2000 yılında işleri bozulan Sabri Doğan, İstanbul'da bir otelin 11. katından atlayarak intihar girişiminde bulunmuştu. Hakkında açılan haciz ve vergi borcu davaları nedeniyle ünlü işadamına yurtdışına çıkış yasağı getirilmişti.

ASLIHAN DOĞAN'IN BABASI SABRİ DOĞAN HAPSE GİRMİŞTİ

Vergi borçları nedeniyle yargılanan Sabri Doğan, 2015 yılında yurtdışı çıkış yasağını delmek isterken gözaltına alınmış ardından da cezaevine gönderilmişti. Kısa bir süre sonra ise tahliye edilmişti.

Daha ortaokulda iken babası Ethem Doğan'ın Sultanhamam'daki dükkanında kumaşcılığı öğrenen Sabri Doğan, Türkiye'den Amerika'ya ilk ihracat yapan tekstilci olma özelliğinin yanında 1997'de Etibank'a verdiği yüksek fiyat tekifi ile gündeme gelmişti. Sabri Doğan, Sultanhamam'dan Amerika'ya uzanan hayatını sonlandırmak isteyen Sabri Doğan'ın eşi o yıllarda yaşadıkları çöküşü şöyle anlatmıştı:

SABRİ DOĞAN NEDEN İFLAS ETTİ?

"Onu iflas noktasına getiren ne oldu? 16 şirket bir yandan üretiyor, diğer yandan ihracatçılara mal yapıyor. Bankalarla da kredi ilişkileri var. Yatırımlar var, ihracat var, nakdi, gayri nakdi krediler var, akreditifi var... Sanki birileri ortak karar almışcasına önce krediler durduruldu. Arkasından geri ödeme istendi. Buna kimse dayanamaz. Bunun mümkün olmayacağını ticaretle uğraşan herkes bilir. Ama bir gün öncesinde hiçbir bankacı araya birisini koymadan bürosuna dahi giremezdi. 

O mağlubiyeti hiçbir zaman kabul etmez. İnanın hak peşinde olan ve doğruyu yapan birisidir. Sabri Bey'in birçok mağazası oldu ama faturasız bir tek malı çıkmamıştır kapılarından. Çok kurallı bir adamdı. Hala evimizde de kurallar vardır. Yemeğe herkes bir anda oturur. Yemek saatinde çocuğunun telefonla konuşması olamaz. Saat 20'den sonra evi kimse arayamaz. Bir kişi yemekten kalkamaz. Herkes gelmeden kimse yemeğe başlayamaz. Böyle kuralları vardır.

Sabri Bey gibi işini dış ilişkilerle götüren bir adama 'yurtdışına çıkamazsın' demek çok ağırdır. Bütün eli ayağı yurtdışındadır. Elini ayağını bağlayıp nasıl yemek yemesini beklerler? Aile içinde çok özel bir yeri vardır Sabri Bey'in. Eniştesi olmasada bir yanıda çalışan birisi de olsa ona da yardım ederdi. Yapacağı yardım böyle bir engelle karşılaşıyorsa bundan rahatsızlık duyardı. Yıldı, yıldırdılar. Üzerine çok geldiler. "Nasıl beni sağımdan soluma döndürmezler?" diyordu. Sabri Bey Türkiye ve tekstil adına çok şey yaptı. bu kadar baskıyı heketmediğini düşündü ve mutsuzluk duydu. Bunu son iki ay ben evimde yaşadım. Sabri Bey önce içine kapandı, sessizleşti. Herkese ve her şeye karşı değişti. Hatta "Ben senin kükremene alışığım, sessiz bir Sabri Doğan istemiyorum" derdim."