Zerdeçal maskesi tarifi ile yüz kıllarından ebediyen kurtulabilirsiniz!

Yüz kıllarını sürekli olarak almak zor geliyorsa zerdeçal maskesi ile yüz kıllarınızı azaltarak yüzdeki kıllardan ebediyen kurtulabilirsiniz! İşte tarifi.

Zerdeçal maskesi tarifi ile yüz kıllarından ebediyen kurtulabilirsiniz!

Kadınların belki de tüy kıl meselelerinde en çok şikayetçi olduğu konulardan biri de yüz kıllarıdır. Göz önünde olan yüzdeki tüyleri azaltarak ebediyen kurtulmak için zerdeçal maskesini düzenli olarak yüzünüze yapmaya ne dersiniz? Yüz kıllarını azaltan zerdeçal maskesi nasıl yapılır? İşte yüzdeki tüylerinden sık sık şikayetçi olanlar için tüy azaltan zerdeçal maskesi tarifini elmaelma.com olarak bir araya getirdik! Ancak yüzünüzün hepsine maskeyi uygulamadan önce vücudunuzun küçük bir parçasına uygulayarak cildinizin zerdeçal maskesine reaksiyon gösterip göstermediğinden emin olmanızı öneriyoruz.

ZERDEÇAL MASKESİ FAYDALARI NELER?

Zerdeçalı en çok kullanan ülkelerden biri Hindistandır! Hindistan'ın bir numaralı cilt bakım baharatı olan zerdeçal sadece yemeklere değil aynı zamanda saça cilde hatta birçok alanda fayda sağlıyor. Ancak cilt üzerine gözle görülür bir fark yaratan zerdeçal maskesi cildi canlandırıyor, sıkılaştırıyor, cildinde renk eşitsizliği olanların cilt eşitleme özelliği olan zerdeçal aynı zamanda cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak cilde bakım yapıyor.

Malzemeler: 1 çay kaşığı toz jelatin, 2 çay kaşığı süt, 1/4 çay kaşığı bal ve son olarak bir tutam toz zerdeçal yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; İlk olarak yarım bardak sütünüzü 20 saniye kadar mikrodalga fırında beklettikten sonra 1 çay kaşığı jelatine 2 çay bardağı kadar süt ilave ettikten sonra jelatini eritin. Saha sonra iyice çırpın. Çırpma işleminin ardından balı ekleyip karıştırmaya devam edin. Ardından bir tutam zerdeçalı içerisine ilave ettikten sonra elde ettiğiniz macun kıvamındaki karışımı maskeyi uygulamadan önce iyice temizlediğiniz cildinizin üzerine sıcak havlu koyun. Gözeneklerinizi açmaya yardımcı olan sıcak havlu ile gözeneklerinizi açtıktan sonra elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürdün ve yaklaşık olarak 30 dakika kadar bekleyin. Bekleme işlemini tamamladıktan sonra maskenizi yavaşça aşağıdan yukarı doğru soyup ılık su ile cildinizi temizleyin. Maske işlemi bittikten sonra cildinizde her zaman kullandığınız nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.

Yorumlar