Edvina Sponza Kimdir

Edvina Sponza kimdir aslen nereli ne iş yapıyor soruları ile Edvina Sponza'nın İbrahim Kutluay ile olan ilişkisinin detayları ve Edvina Sponza'nın eski eşi Murat Özyeğin ve çocukları elmaelma.com'da.

Edvina Sponza
-A A+

Edvina Sponza kimdir sorusu sosyetik güzelin İbrahim Kutluay'la ilişkisi sonrası magazinin gündemine girmiş bir soru. Edvina Sponza sosyetinin yakından tanıdığı bir isim. İşadamı Murat Özyeğin'in eski eşi olan Edvina Sponza 3 çocuk annesi 44 yaşında bir yoga eğitmeni. Edvina Sponza kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, eski eşi kim, İbrahim Kutluay'la sevgili mi soruları sosyetik güzel hakkında en çok merak edilen sorular. Biz de elmaelma.com olarak Edvina Sponza kimdir sorusuna detaylı bir yanıt verdi. İşte Edvina Sponza hakkında merak edilen her şey...

Sosyetik güzel Edvina Sponza İzmir doğumlu. 1977 yılında İzmir'de dünyaya gelen Edvina Sponza'nın ailesi aslen İtalyalı. Edvina Sponza'nın ailesi 19. yüzyılın başlarında Türkiye'ye göç edip İzmir'e yerleşen İtalyan bir aile. Edvina Sponza'nın babası bugün halen faaliyet gösteren Sponza Mücevher'in sahibidir. Edvina Sponza'nın annesi ise aslen İngilizdir. İlkokulu İtalyan Okulu'nda, ortaokul ve liseyi ise İzmir Özel Türk Lisesi'nde okudu. 1991 yılında üniversite öğrenimi için İstanbul'a taşındı ve buradan hiç ayrılmadı.

EDVİNA SPONZA MURAT ÖZYEĞİN EVLİLİĞİ

Edvina Sponza ünlü işadamı Murat Özyeğin ile evliydi. Sosyetinin ünlü çifti 2012 yılında evliliklerinde kriz yaşamışlardı. Sorunları aşamayan çift 11 yıllık evliliklerini aynı sene noktalamışlardı. Edvina Sponza ve Murat Özyeğin'in evliliklerinden Yaz, Lal ve Ege adında üç çocukları var. 

Murat Özyeğin ve Edvina Sponza evlilği ve çocukları

EDVİNA SPONZA MURAT ÖZYEĞİN BOŞANMASI SERVET ALDI

Dünyanın en zengin 250 iş adamı arasında yer alan Fiba Holding'in patronu Hüsnü Özyeğin'in oğlu Murat Özyeğin'le 2001 yılında evlenen İzmirli Edvina Sponza'nın da evliliği 2012 yılında servet gibi bir tazminatla bitmişti. Edwina Sponza ve Murat Özyeğin çiftinin 2003'te Lal, 2005'te Ege ve 2010 yılında da Yaz adını verdikleri çocukları dünyaya gelmişti. Edwina Sponza, üç çocuğu ve kendisi için yüklü bir tazminat almıştı.

EDVİNA SPONZA İBRAHİM KUTLUAY AŞKI

Edvina Sponza'nın adı İbrahim Kutluay'ın yasak aşkı iddialarıyla da gündeme gelmişti. İbrahim Kutluay'ın eski eşi Demet Şener'in boşanma davası sırasında verdiği ifadeye göre Edvina Sponza ve İbrahim Kutluay 4 yıl yasak aşk yaşamışlardı. Demet Şener, boşanma davası sürerken Edvina Sponza'ya 500 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı.

Davada tanık olarak dinlenen Demet Şener'in spor hocası, Edvina Sponza'nın Şener'in evine bir zarf içerisinde siyah bir külot ve sütyen gönderdiğini belirterek, "Çıkan notta 'Yalancı eşin bunu bana Ankara'daki bir otelde verdi. Yalancı kocana veririsin bunu, alsın başkasına versin' yazıyordu" demişti. 

Spor hocası, Demet ile ağabeyinin telefonuna Edvina Sponza'nın çıplak fotoğraflarını gönderdiğini belirterek, mesajda da "İbrahim telefonda seks yapmayı sever" yazdığını gördüğünü söyledi.

 Demet Şener'in ağabeyi Enis Şener ise, "Edvina bana İbrahim ile evlenip çocuk yapacaklarını, doğan çocuğa da Kiraz adını vereceklerini mesajla yazdı. İbrahim'in hediyesi bir tablo, 2 yüzük ve el yazısıyla yazdığı itiraf mektubunu bana verdi" dedi.

YUNANİSTAN'DA GÖRÜNTÜLENDİLER

İbrahim Kutluay ve Edvina Sponza boşanma davası sürerken ilişkileri hakkında açıklama yapmadı. Gözlerden uzak ilişkilerini yürüten çift Yunanistan'da bir tatilde çekilen bir fotoğraflarıyla gündem olmuştu. İşte İbrahim Kutluay Edvina Sponza aşkının kanıtı o kare...

Edvina Sponza İbrahim Kutluay

 

SPONZA MÜCEVHER TARİHİ

19’uncu yüzyılın başlarında İtalya’dan Türkiye’ye göç eden Sponza ailesinin küçük oğlu Francesco Sponza bir asırdan uzun zamandır mücevher tutkunlarına hizmet sunan aile şirketini 1906 yılında İzmir’de kurdu.

Günümüzde ailenin üçüncü ve dördüncü kuşak temsilcileri tarafından yönetilen şirketin İcra Kurulu Başkanı şirketin kurucusunun torunu olan ve kendisiyle aynı ismi paylaşan ve ailenin üçüncü kuşak temsilcisi olan Francesco Sponza’dır.

Sponza’nın kendi atölyelerinde tasarımcıları ve kuyumcuları tarafından her biri bir eşi olmayacak şekilde “tek” olarak üretilen mücevherlerin en ayırt edici özelliği, değerli taşlarla olan asırlık deneyim ve titiz çalışmanın tasarımlara mükemmel şekilde yansımasıdır.

Sponza, başta İstanbul ve İzmir olmak üzere seçkin mücevher tutkunlarına Türkiye’deki 6 mağazasıyla hizmet sunmaktadır ve aynı zamanda butik mağazalarında lüks saatler ve mücevher markalarını temsil etmektedir.

Her aşamada en iyi malzemelerden uzman işçiliğe ve müşteri hizmetleri bağlılığına kadar Sponza ismi ‘en iyi kalite’ demektir. Her muhteşem parça, adanmışlık, tutku ve özeni yansıtmaktadır.