Eser Yenenler Kimdir

Eser Yenenler kaç yaşında, aslen nereli ve eşi kim sorusu merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. 1984 doğumlu olan Eser Yenenler, Berfu Yıldız ile evlendi. Peki Eser Yenenler kimdir?

Eser Yenenler
-A A+

Eser Yenenler kimdir aslen nereli kaç yaşında? Tv8 ekranlarında yayınlanan "Eser Yenenler Show" isimli komedi programıyla ekranlarda olan Eser Yenenler'in biyografisi merak ediliyor. "Çok Güzel Hareketler Bunlar" isimli eğlence programında da yer alan Eser Yenenler hakkında kimdir, kaç yaşında, eşi kim, çocuğu var mı, aslen nereli gibi soruların cevapları merak ediliyor. Biz de elmaelma.com olarak Eser Yenenler'in hayatını, oynadığı diziler ve programlarını, özel hayatına dair detayları biyografisinde derledik.

ESER YENENLER KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

Ailenin üçüncü çocuğu olarak 14 Şubat 1984 yılında Bursa'da dünyaya gelen Eser Yenenler, henüz 11 yaşında tiyatroya başladı. Babasını 6 yaşındayken, pankreas kanserinden kaybetti. Annesi ve iki ablasıyla evin tek erkeği olarak büyüdüğünü belirten Yenenler; ilkokul, orta okul ve lise eğitimini Bursa’da almıştır. Lise eğitimini Bursa Gazi Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazanıp İstanbul’a yerleşmiştir.

İLK EKRAN TECRÜBESİ VE PROGRAMLARI

2004 senesinde yayına başlayan "Aliye" dizisinde canlandırdığı Özgür karakteri ilk televizyon tecrübesidir. Sonrasında  2006 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği ve herkes tarafından tanınan bir isim haline gelmesinde büyük payı olan "Çok Güzel Hareketler Bunlar" isimli programda yazarlık, sunuculuk ve oyunculuk yaptı. Daha sonra program bittiğinde “Eyvah Düşüyorum” adlı yarışma programında sunuculuk görevini yerine getirdi.

2013 ile 2017 yılları arasında TV8 ekranlarında ekrana gelen "3 Adam" isimli talk show programını küçüklüğünden beri yakın arkadaş olduğu Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak ile birlikte sunmuştur.

2013 yılında “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yetenek yarışmasında Sergen Yalçın‘ın yerine jüri olarak yer aldı. 2015 yılında, Seda Bakan ve Ali Taran ile birlikte jüri üyeliğine devam etti.

ROL ALDIĞI DİZİLER

2004- Aliye
2006- Fırtına
2006 - 2007 Bir Demet Tiyatro
2015- Bana Baba Dedi

ESER YENENLER ESKİ SEVGİLİLERİ KİM?

Eser Yenenler 2010 yılında dönemin ses getiren dizilerinden "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" adlı dizide Aylin karakterini canlandıran Farah Zeynep Abdullah ile birliktelik yaşamıştı.Aşkları, araya giren mesafeye yenik düşen ikili, 2012 yılında birlikteliklerini sonlandırmışlardı.

Eser Yenenler 2016 yılında ise model Dila Tarkan'la aşk yaşamıştı.“Bir kızla çıkıyordum. Çok sosyetikti. ‘Haydi tatile Bali’ye gidelim’ dedi. Google’a bir baktım çok pahalı. Param yetmiyor. E, kızı da götürmem gerekiyor. Sonunda bankaya gittim.” şeklinde yaptığı açıklamada bahsettiği kız arkadaşının Dila Tarkan olduğu konuşulmuştu.

 MUTLULUĞU BERFU'DA BULDU

Eser Yenenler, Miss Turkey 2015'te dördüncü seçilen 1995 doğumlu Berfu Yıldız ile birliktelik yaşamaya başlamıştı. 2 yıl boyunca büyük aşk yaşadığı Berfu Yıldız'a romantik bir evlenme teklifi eden Eser Yenenler, bebek müjdesi alır almaz  aile arasında yapılan törenle nikah masasına oturmuştu. Çiftin daha sonra Kilyos Milyon Beach'te gerçekleştirdikleri kır düğününe 300 aşkın konuğun katılmış ve çok sayıda ünlü isim bir araya gelmişti. İşte çiftin düğününden bazı kareler...