Işıltılı saçlar için ne yapmalı saç maskesi uygulayın!

Işıltılı saçlar için ne yapmalı? Parıldayan saçlar için küçük ama etkili tüyoları elmaelma.com okurlarımızla buluşturuyoruz...

Işıltılı saçlar için ne yapmalı saç maskesi uygulayın!

Saçları sık sık yıkamak, sıcak su, boyalar, fön makinesi gibi nedenler saç sağlığına olumsuz etki ediyor. Yoğun işlemler sonucunda saçlarınızın donuk ve cansız olduğunu düşünüyorsanız üzülmenize gerek yok. Günlük saç rutininize ekleyeceğiniz püf noktalarıyla ve saç alışkanlıklarınızı değiştirerek parlak, sağlıklı saçlara sahip olmanız mümkün.

Saç maskesi uygulayın

Cildinize bakmak için harcadığınız zamanı saçlarınız için de ayrımalısınız. Yıka, durula ve tekrarla kalıbından çıkmak gerekiyor. Dikkate almanız gereken ilk şey, nemin saçınız için çok önemli olduğudur. Bu nedenle düzenli olarak saç maskesi uygulayın.

Saç tipinize uygun maskenizi saçınızın her yerine uygulayın, saç aralarına girmesi için tarayın ve durulamadan önce 30 dakika bekletin. Maske sonrası saçınızı her zaman soğuk suyla durulayın, saçınızın pürüzsüz ve ipeksi olmasına yardımcı olur.

Sağlıklı beslenmeye çalışın

Parlak saçlar içeriden doğru beslenmeyle başlar. Dengeli bir diyet yaptığınızdan ve doğru beslendiğinizden emin olun. Keratin; saçı besleyen ve direncini arttıran bir proteindir ve vücuttaki keratin oranı ne kadar yüksekse, saçlar da o kadar sağlıklı ve ışıltılı olur. Protein açısından zengin gıdaları tüketmek vücutta doğal keratin üretimini arttırır.

Çok sıcak su ve aşırı yıkamadan uzak durun

Hangi bakımları yaparsanız yapın, aşırı saç yıkama ve yüksek sıcaklığın neden olacağı hasardan saçınızı koruyamazsınız. Bu nedenle çok sıcak sudan ve aşırı yıkamadan uzak durun.

Saçınızı çok fazla sıcak suyla yıkamak saçınızı parlak ve ipeksi yapan doğal yağları soyarak kuru, kırılgan ve hasarlı hale getirebilir.

Doğal yağlar kullanın

Pek çok parlaklık serum ve spreyleri, saçınız için kötü olan alkoller, parabenler, sülfatlar ve diğer toksik bileşenlerle doldurulur. Bunun yerine, argan yağı gibi saçlarınızı gerçekten besleyen doğal bir yağ kullanın. Hindistan cevizi yağı ve argan yağı, saçınızın sağlığını iyileştirirken size istediğiniz parlaklığı verecektir.

Çok fazla yağın saçınızın yağlı görünmesine neden olabileceğini aklınızdan çıkarmayın, bu nedenle özellikle köklerinizin çevresine aşırı miktarda sürmemeye dikkat edin.

Şampuan seçimi

Donuk ve cansız saçlarınızı sağlıklı ve ışıltılı bir hale getirmek istiyorsanız kullandığınız şampuan ve saç kremini doğru seçmelisiniz. Optimum saç sağlığını ve büyümesini teşvik ettiği için aloe veya keratin içeren ürünleri tercih edin.

Unutmayın, sağlıklı saçlar her zaman daha parlaktır, bu nedenle doğru ve temiz ürünler kullanarak saç tellerinize uygun bakım yaptığınızdan emin olun.

Kolajen takviyesi

Saçlarınızın canlılığını alacağınız kolajen takviyesiyle de destekleyebilirsiniz. 

Yorumlar