Sevgilinin eski sevgilisiyle nasıl başa çıkılır emin olmadan harekete geçmeyin!

Sevgilinizin eski sevgilisiyle nasıl başa çıkılır? Eğer sevgilinizi kaybetmekten korkup onu kıskançlık girdabına sokuyorsanız önerilerimize kulak verin!

Sevgilinin eski sevgilisiyle nasıl başa çıkılır emin olmadan harekete geçmeyin!

İlişkilerin en temel kurallarından biri, insanların geçmişine ve geçmişte yaşadığı ilişkilere saygı duymak olduğunu biliyoruz. Ama yine de sevdiğiniz insanın eski sevgiliyle kavgalı olmadığını hala konuştuğunu bilmek sinirinize dokunabilir. Bu durum sizi etkisi altına alıyorsa bununla ilgili yapmanız gerekenleri içeriğimizin devamında sıraladık...

Onunla konuşun

Sevgilinizle dürüstlük ve açıklıkla konuşun. Partnerinize, eski sevgilisiyle yaptığı konuşmalardan neden rahatsız olduğunuzu ifade edin. Sorunu çözmek için birlikte düşünün ve ortak bir karar almaya çalışın. Duygularınıza gerçekten saygı duyarsa, ikinizin de hemfikir olabileceği bir çözüme ulaşmak için çaba gösterecektir.

Emin olmadan harekete geçmeyin

Erkek arkadaşınızın eski sevgilisi hala onunla iletişim halinde olduğun düşünüyorsanız bu yalnızca sizin düşünceniz olabilir. Harekete geçmeden önce kendi içinizde durumu değerlendirin. Ne zaman ve şekilde ayrıldıklarını öğrenerek, bununla başa çıkmanın planlarını yapmaya başlayın.

Kötü olmaktan kaçının

Karşınızdaki üçüncü şahsa karşı kaba olmak çok cazip gelebilir ama bu, işleri sadece daha karmaşık ve daha kötü hale getirmekten başka bir işe yaramaz. Yangını körükleyebilir ve erkek arkadaşınızla daha çok konuşmasını sağlayabilir ya da onu size karşı doldurmaya çalışabilir. Bunların hiçbiri olsun istemezsiniz, bu yüzden onu kıskandırmaya çalışmaktan kaçının.

Duygularını değerlendirin

Bu durumda partnerinizin durumu nasıl değerlendirdiğine de dikkat etmeniz gerekir. Sinirli ve isteksiz görünüyorsa endişelenecek bir şey yok, çünkü muhtemelen onunla konuşmaktan zevk almıyor. Ama onunla konuşmak ya da iletişim kurmak için çaba gösterdiğini görürseniz, bunun hakkında bir konuşma yapmanız gerekebilir.

Olaya başkalarını dahil etmeyin

Özellikle toplumda veya sosyal medyada büyük kavgalar başlatmaktan kaçınmaya çalışın. Bu duruma siz, erkek arkadaşınız ve o dışında kimsenin dahil olmasına gerek yok. İşleri daha da kötüleştireceği için bu herkesin işi olmamalı.

Onunla kendiniz konuşun

 Erkek arkadaşınız gerçekten karışmak istemiyorsa ya da belki de karşı tarafın duygularını incitmekten korkuyorsa, o zaman işe el atmak iyi bir fikir olabilir. Ancak bunu olaysız bir şekilde yapmaya çalışın. Rahat olun ve ona sohbet edip edemeyeceğinizi sorun. Sonra bu durumun size nasıl hissettirdiğini açıklayın ve araya mesafe koyması için ikna etmeye çalışın.

İlişkinizi gözden geçirin

Gerekli bütün adımları tamamladınız, ancak yine de eski sevgili krizini aşamıyorsanız ilişkinizi değerlendirmek isteyebilirsiniz. İlişkiye üçüncü bir kişinin dahil olması, sizin açınızdan pek kabul edilir bir şey olmayabilir. Belki de bu düşüncenizi belirtmek, partnerinizi seçim yapmaya iterek, gerçekleri görmenizi sağlayabilir.

 

Yorumlar