Jack Brooksbank Kimdir

Jack Brooksbank kimdir? Prenses Eugenie'nin eşi Jack Brooksbank kaç yaşında, ne iş yapıyor, ailesi kim soruları ile İngiliz kraliyetinin yeni damadı Jack Brooksbank'ın biyografisi elmaelma.com'da.

Jack Brooksbank
-A A+

Jack Brooksbank kimdir, nereli, kaç yaşında ve ne iş yapıyor soruları İngiliz kraliyet üyesi Prenses Eugenie ile evliliği nedeniyle gündemde. Prenses Eugenie'nin eşi Jack Brooksbank 3 Mayıs 1986 doğumlu. Prenses Eugenie ile evlendiği 2018 yılında 32 yaşında olan Jack Brooksbank gece kulübü sahibi ve içki endüstrisinde şirket sahibi. Jack Brooksbank'ın annesi Nicola Brooksbank babası ise Jack Brooksbank. Jack Brooksbank'ın bir de Thomas adında kardeşi var. Jack Brooksbank'ın ailesi İngiltere'nin varlıklı ailelerinden. Hatta Jack Brooksbank'ın ailesinin bir ucu İngiliz kraliyetine dayanıyor. Yani Jack Brooksbank ve Prenses Eugenie uzaktan kuzenler. Prenses Eugenie'nin annesi Sarah Ferguson, Jack'in büyük büyükbabası Thomas Coke'un kızı olan Lady Julia Coke'un büyük torunu. 

JACK BROOKSBANK VE PRENSES EUGENIE NASIL TANIŞTI?

Jack Brooksbank ve Prenses Eugenie 2011 yılında İsviçre'de bir kayak tatilinde tanışmışlar. Yıllar sonra Jack Brooksbank Prensese olan aşkını "İlk görüşte aşktı" diye anlattı. 2018 Ocak ayında ise Jack Brooksbank Prenses Eugenie'ye Nukaragua'daki tatillerinde evleme teklif etti. 

Jack Brooksbank'ın ailesine yakından bakalım. Babası George ve annesi Nicola Brooksbank yeminli muhasebeci ve şirket yöneticiliği yapıyor. Prenses Eugenie'nin ebeveynleri de Jack'i çoktan ailelerine kabul etmiş durumda. Öyle ki Eugenie'nin babası Prens Andrew müstakbel damadı için "Kesinlikle olağanüstü bir genç adam" ifadesini kullandı.

jack brooksbank kimdir ne iş yapar

JACK BROOKSBANK EĞİTİM VE İŞ HAYATI

Jack Brooksbank, Buckinghamshire'daki Stowe Okulu'nda eğitim gördü, ancak üniversiteye gitmemeyi seçti. Bunun yerine doğrudan iş dünyasına atıldı. 

Chelsea'deki Admiral Codrington'da bir Pub işletmeye başladı. Orada üç yıl geçirdi ve o dönemde Prens Harry ile tanıştı. Jack Brooksbank'ın ortakları arasında ünlü aktör George Clooney bile oldu. Jack Brookbank'ın hayali ise gece kulübü zincirleri oluşturmak. 

DÜĞÜN SONRASI KONT OLACAK

İngiliz kraliyet yasalarına göre, Jack Brooksbank Prenses Eugenie ile evliliği sonrası Kont ünvanını alabilecek. Kendi adını kullanmaya devam edecek olan Jack Brooksbank, karısına da kendi adını verecek. Düğün sonrası Prenses Eugenie kraliyet ünvanlarından vazgeçmeyecek ancak kamusal alanda Bayan Jack Brooksbank olarak anılacak.