Prenses Eugenie'nin gelinliği işte detayları ve tasarımcısı

İngiltere tahtının 9. varisi Prenses Eugenie'nin gelinliğinin ilk görüntüleri elmaelma.com'da. Prenses Eugenie gelinliğinde sade ve duvaksız bir tercih yaptı.

Prenses Eugenie'nin gelinliği işte detayları ve tasarımcısı
-A A+

Prenses Eugenie'nin gelinliği aylardır merak ediliyordu. İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in torunu Prenses Eugenie'nin gelinliği düğününü yapılacağı Windsor Kalesi girişinde ilk kez görüntülendi. Düşük omuzlu, sırt dekoltesi ve uzun bir kuyruğu olan gelinliğin sade çizgileri dikkatlerden kaçmadı. Prenses Eugenie gelinliğinin tasarımını ise Peter Pilotto ve Christopher De Vos yaptı. Kraliyet üyelerinin aksine Prenses Eugenie gelinliğinde duvak kullanmadı. Taç takıp takmayacağı da merak edilen Prenses Eugenie yeşil zümrüt taşları olan bir taç taktı. Saçlarını ise sade bir topuzla topladı. 

Prenses Eugenie'nin gelinliğini kimin tasarlayacağını uzun zamandır tartışılıyordu. Öne çıkan isimler arasında Erdem, Vivienne Westwood, Ralph & Russo, Stella McCartney vardı. Fakat arabadan çıkıp Aziz George Şapeli'ne girerken, güzel elbisesinin Peter Pilotto'nun işi olduğu açıklandı. Tasarımcının imzası olan kalın baskılardan Prenses'in her zaman hayranı olduğu bir detay çıktı. Hacimli etek ve dramatik kuyruk ve Kraliçe Anne Greville'in zümrüt taçı Charlotte Olympia ayakkabı ile takım.

PRENSES EUGENIE DUVAK TAKMAMASININ ÇOK ÖNEMLİ BİR NEDENİ VAR?

Prenses Eugenie'nin duvak takmaması spekülasyon yaratacak gibi görünse de genç prensesin bu kararının ardından çok geçerli bir nedeni var. 12 yaşında skolyoz ameliyatı olan ve sırtında hala ameliyat izleri görünen prenses benzer hastalıklarla boğuşan ve ameliyat izleri nedeniyle kendilerini kötü hisseden, gizleyen kadınlara gücünü göstermek için duvak takmadı. Gelinliğinin sırtını özellikle açıkta bırakan Prenses duvakla yara izlerini kapatmak istemedi. Prenses, düğününden bir gün önce verdiği röportaj da gelinliği ve duvak seçimiyle ilgili şunları söylemişti:

"Sırtımdan 12 yaşındayken bir ameliyat geçirdim ve cuma günü göreceksiniz, ama bana bakanları ve gençleri ayakta tutan bir şekilde ayakta duranları onurlandırmak için güzel bir yol. Bence güzelliğin şeklini değiştirebilirsin ve insanlara yara izlerini gösterebilirsin ve bence bunun için düğünüm gerçekten özel bir an."

İşte Prenses Eugenie'nin gelinliğinin fotoğrafları...

Prenses Eugenie gelinlik

Prenses Eugenie Windsor Kalesi'ndeki St. George Şapeli'ne babası Prens Andrew'un kolunda girdi.

Prenses Eugenie gelinlik ve taç

Prenses Eugenie'nin düğününde annesi Sarah Ferguson'ın pembe elmas taşlı taçını ödünç alacağı konuşuluyordu. Ancak babaanne buna izin vermedi. Kraliçe Elizabeth torunu Prenses Eugenie için kendi koleksiyonundan zümrüt taşlı bu taçı ve taçla uyumlu mücevherleri verdi. 

Prenses Eugenie ve Jack Brooksbank düğün sonrası öpüşme

Prenses Eugenie ve eşi Jack Brooksbank nikahları sonrası şapelin önünde onları tebrik etmeye gelenleri öpüşerek selamladılar.