Prenses Eugenie Kimdir

Prenses Eugenie kimdir? Tam adı Eugenie Mountbatten Windsor olan Prenes Eugenie kaç yaşında, ne iş yapıyor soruları ile Prenses Eugenie'nin eşi Jack Brooksbank ile evliğinin detayları burada.

Prenses Eugenie
-A A+

Prenses Eugenie kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor? Prenses Eugenie'nin annesi Sarah Ferguson ve babası Prens Andrew kimdir? 12 Ekim 2018'de Windsor Kalesi'nde işadamı Jack Brooksbank ile evlenen Prenses Eugenie'nin biyografisinin detaylarını elmaelma.com'dan okuyabilirsiniz. Önce Prenses Eugenie'nin çocukluğuyla ve ailesiyle başlayalım. Prenses Eugenie 23 Mart 1990'da Londra'daki Portland Hastanesi'nde dünyaya geldi. İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in oğlu York Dükü Prens Andrew ile York Düşesi Sarah Ferguson'un ikinci kızları olan Prenses Eugenie'nin kraliyet adının Eugenie Victoria Helena olduğu 30 Mart 1990'da açıklandı. Prenses Eugenie'nin resmi adı ise Eugenie Mountbatten-Windsor. 

Prenses Eugenie'nin vaftizi de o yıllarda en çok konuşulan kraliyet olaylarından biri olmuştu. 23 Aralık 1990'da Norwich Piskoposu tarafından Sandringham'daki St. Mary Magdalene Kilisesi'nde vaftiz edilen Prenses Eugenie, halka açık olarak vaftiz edilen ilk kraliyet bebeğiyiydi. 

PRENSES EUGENİE'NİN ZOR YILLARI ANNE VE BABASI BOŞANINCA...

Prenses Eugenie'nin babası Prens Andrew ile annesi Sarah Ferguson prenses 6 yaşındayken boşandı. Okula başlamadığı için o yıllarda zamanının tamamını ailesiyle geçiriyordu. York Dükü ve Düşesi, boşanma sonrası kızların ortak velayetini kabul etmişti. Eugenie ve kız kardeşi Beatrix sıklıkla yurt dışında bir veya iki ebeveyniyle birlikte seyahet etti. Başlarda zorlu olsa da Prenses'in anne ve babası süreci kolaylaştırdı. Nisan 2008'de Tatler dergisinde, Eugenie büyükannesi Kraliçe Elizabeth'i “şimdiye kadarki en muhteşem kadınlardan biri” olarak tanımladı ve ailesini “en iyi boşanmış çift” olarak anlattı. 

Prenses Eugenie annesi Sarah Ferguson ve babası Prens Andrew kimdir

PRENSES EUGENİE 12 YAŞINDA SKOLYOZ AMELİYATI OLDU

Ekim 2002'de, 12 yaşındaki Eugenie, skolyozu düzeltmek için Londra'daki Kraliyet Ulusal Ortopedi Hastanesi'nde sırttından bir cerrahi operasyon geçirdi. Hala ameliyatta sırtına yerleştirilen iki adet 12 inçlik titanyum çubukla yaşıyor.  Tam iyileşme gösteren Eugenie bir daha operasyon geçirmedi. 

Preses Eugenie

PRENSES EUGENIE NE İŞ YAPIYOR?

Eugenie, 1992'den 1993'e kadar Winkfield Montessori'de okula başladı. Oradan 1995'e kadar Windsor'daki Upton House School'daki kız kardeşine katıldı. 1995'ten 2001'e kadar Coworth Park School'a ve ardından 2003'e kadar Windsor Castle yakınlarındaki St George's School'a gitti. Ardından Eugenie Wiltshire'daki Marlborough Koleji'ne girdi. 2009 yılında eğitimine devam etmeden önce bir yıl geçirdi.

Eugenie, Sanat Tarihi, İngiliz Edebiyatı ve Siyaset'i birleştirerek Eylül 2009'da Newcastle Üniversitesi'nde çalışmaya başladı. 2012 yılında, İngiliz edebiyatında 2: 1 ve sanat tarihi kazanarak çalışmalarını tamamladı. 2013 yılında bir açık artırma yöneticisi olarak Paddle8 online açık artırma şirketi için çalışmak için bir yıl New York'a taşındı. Temmuz 2015'te, bir yönetmen olarak Hauser & Wirth sanat galerisinde çalışmak üzere Londra'ya geri döndü ve 2017'de yönetmen olarak terfi ettirildi.

Prenses Eugenie kraliyet görevlerinden feragat eden bir isim olmasına karşın çok sayıda yardım kampanyasının da yöneticisi durumuda. Özellikle çocuklar için çok sayıda yardım kampanyasını da yürüten Eugenie, yardım kampanyalarından bazılarını yengesi Prenses Diana anısına yürütüyor. 

PRENSES EUGENIE VE JACK BROOKSBANK EVLİLİĞİ

Prenses Eugenie özel hayatını da kamudan saklamayan bir isim. Bu nedenle 7 yıldır birlikte olduğu işadamı Jack Brooksbank ile evlilik kararı almaları İngilizleri şaşırtmadı. Buckingham Sarayı 22 Ocak 2018'de Prenses Eugenie ve Jack Brooksbank'ın resmen nişanlandıklarını açıkladı.

Prenses Eugenie ve Jack Brooksbank İsviçre'nin Verbier kentinde bir kayak tatilinde tanışmışlardı. Brooksbank'ın evlilik teklifi de Nikaragua'da bir tatil sırasında oldu.

Prenses Eugenie kimdir nişan yüzüğü nasıl

Tatilde yüzüğü hazır olan Brooksbook teklifi dönüşe sakladı. Yüzük,  bir altın bant üzerine yerleştirilmiş, elmaslar ve somon pembe safir olan bir yüzüktü. halının etrafı, omuzlarında iki tane elmas bulunan somon-pembe safirdi. 

Prenes Eugenie'nin düğünü 12 Ekim 2018'de St George's Şapeli, Windsor Kalesi'nde gerçekleşecek. Prenses Eugenie evlendiğinde kraliyet unvanını koruyacak. Ayrıca kocasının soyadını alma seçeneğine de sahip olacak.

Prenses Eugenie ve eşi Jack Brooksbank