Koltuk altı kararmasına ne iyi gelir limon doğal beyazlatıcı!

Kararan koltuk altları birçok kadının muzdarip olduğu bir sorun. Bu sorunu ortadan kaldıracak doğal çözümleri haberimizde paylaştık...

Koltuk altı kararmasına ne iyi gelir limon doğal beyazlatıcı!

Koltuk altları vücudumuzdaki en hassas bölgelerden biri ve zamanla epilasyon, terleme gibi nedenlerle kararabiliyor. Bu durum biz kadınların en çok muzdarip olduğu konulardan biri. Koltuk atı kararmalarını anında giderecek doğal çözümler ise mevcut. Limon, cilt için doğal bir beyazlatıcı görevi görüyor. İşte koltuk altı karmalarını giderecek doğal çözümler...

Karbonat

Karbonat koltuk altı beyazlatmada en yaygın bilinen ve kullanılan yöntemlerden biri.  Karbonatla tüm gözeneklerin açılmasını sağlar, koltuk altınızı beyazlatır ve deodorant gibi kimyasal maddelerden koruyabilirsiniz. Karbonatı bir miktar suyla macun kıvamına getirerek koltuk altlarınıza sürün bir süre bekletip durulayın.

Limon

Doğal bir beyazlatıcı görevi gören limon, koltuk altı beyazlatmalarında iyi bir iş görür. İçeriğinde asit olduğu için hassas ciltli kişilerin öncelikle küçük bir bölümde vücutlarının tepkimelerini görmeleri önerilir. Temizlediğiniz koltuk altlarınıza limonu sürün, iyice ovalayın ve bu işlemi her gün 1 kere tekrarlayın. Ayrıca limon-şeker karışımı yaparak ölü derilerinizden de kurtulabilirsiniz.

Patates

Patatesin doğal beyazlatıcı etkisi vardır. Limon süremeyen ve cildi hassas olan kişiler patatesi çeşitli yöntemlerle koltuk altları için kullanabilirler. İkişer dilim patates ile koltuk altlarınızı her gün düzenli olarak ovun veya patatesin suyunu çıkarıp bu suyu koltuk altınıza sürün. Patatesi püre haline getirip maske şeklinde de uygulayabilirsiniz.

Salatalık

Hassas olsun veya olmasın tüm cilt tiplerine uyum sağlayabilecek ve bir yan etkisi olmayacak olan salatalık doğal bir beyazlatıcı etkiye sahiptir. Salatalıkları dilimleyip koltuk altınıza direk uygulayabilirsiniz

Süt

Sütün içeriğindeki yağ asitleri ve vitaminler cilde doğal aydınlatıcı etkisi sağlar. En bilinen yöntemi ise sütü lor ile karıştırıp lapa hale getirmektir. Süt ve loru karıştırarak oluşturduğunuz lapayı koltuk altınıza sürüp 15 dakika bekletin ve sonrasında durulayın. Bunu düzenli olarak uygulayın.

Elma sirkesi

Elma sirkesi mikropları öldürücü ve koku oluşumunu engelleyici özelliğe sahiptir. Bunların yanında beyazlatıcı bir etkisi de vardır. Sirkeyi koltuk altlarınıza uygulayın ve ovun. 15 dakika bekletip daha sonra durulayın..

Domates suyu

Domates de salatalık gibi doğal bir renk açıcı etkiye sahiptir fakat içerdiği asitlerden dolayı hassas ciltlerde tepkime yaratabilir. Cildiniz bir reaksiyon göstermiyorsa bir domatesi ortadan bölün ve ezerek suyunu çıkarın. Daha sonra elde ettiğiniz domates suyuyla koltuk altlarınızı ovun. Bekletin ve daha sonra durulayın.

Yorumlar