Buse Varol Kimdir

Buse Varol kimdir kaç yaşında aslen nereli hepsi Buse Varol'un biyografisinde. 1990 doğumlu olan Buse Varol Payitaht dizisi ile tanındı. Şarkıcı Alişan'ın eşi Buse Varol kimdir?

Buse Varol
-A A+

Buse Varol kimdir sorusunun yanıtını Buse Varol'un biyografisini merak edenler için derledik. Aslen Manisa doğumlu olan Buse Varol Alişan ile yaptığı evlilikle adını daha fazla duyurdu. 28 yaşındaki Buse Varol Payitaht Abdülhamid dizisinde canlandırdığı karakterlede tanınan Buse Varol Alişan ile evliliği sonrası daha çok merak edilmeye başlandı. Bir anda magazin gündemine oturan Buse Varol kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşında, Alişan ile ne zaman evlendi, nasıl tanıştı, rol aldığı diziler neler sorularının yanıtı merak ediliyor. Biz de elmaelma.com olarak Buse Varol'un hayatını sizler için derledik. 

BUSE VAROL KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

Buse Varol, 1990 yılında Manisa’da doğdu. Üniversiteyi Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Bölümünden mezun oldu. 2 yıl kadar özel bir eğitim kurumu olan dershanede stajyer öğretmenlik yapmıştır. Ailesinden ayrı yaşayan güzel oyuncunun Liseye giden bir erkek kardeşi vardır. 2012 yılında düzenlenmiş olan Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldıktan sonra ün kazanan güzel oyuncu uzun süre modellik yaptıktan sonra oyunculuk alanına geçmiştir.

Mota Ayla Algan, Ümit Çırak, Müfit Aytekin ve Bahar Kerimoğlu özel ders almıştır. Tozlu Yollar dizisinde Şerife karakterini canlandıran Varol ayrıca Arka Sokaklar Dizisinde Yasemin İsimli bir Polis memurunu canlandırmıştır. Güzelliğiyle ön plana çıkmayı başaran oyuncumuzun fiziksel özellikleri de dikkat çekmektedir; 174 cm boyunda, 56 kg, saç rengi kumral göz rengi ise mavidir.

BUSE VAROL HANGİ DİZİLERDE ROL ALDI 

Modelliğin sonucunda tanınmaya başlayan Varol oyunculuk teklifleri almaya başlamıştır. Teklifleri değerlendiren Buse Varol, modelliği bırakarak oyunculuk kariyerine ilk adımı atmıştır. İlk dizisi 2013 yılında yayınlanan Tozlu Yollar adlı olmuştur. Buse Varol, yapımcılığını Türker İnanoğlu ve Erler Film'in üstlendiği Dostlar Mahallesi adlı dizide Alişan ve Çağla Şikel ile birlikte taksicilik yapmak zorunda kalan bir üniversite öğrencisi olan Bahar karakterini canlandırmıştır. Kısa süre sonra yayından kalkan dizideki rol arkadaşı Alişan ile aşk yaşamaya başlamış çift kısa süre sonra da evlilik kararı almıştır. 

Oyunculuğa devam eden Buse Varol Bülent İnal ile Özlem Conker’in başrollerini paylaştığı Payitah Abdülahamid’in kadrosunda yer almıştır. Dizide  Buse Varol, Mislimelek karakteriyle seyirci karşısına çıkmıştır. 

 BUSE VAROL NE ZAMAN EVLENDİ KİMİNLE EVLİ?

Buse Varol Şarkıcı Alişan ile tanışmalarından çok kısa süre sonra evlilik kararı almış ve istenme anından düğün gününe kadar yaptıkları paylaşımlarla gündem olmayı başarmışlardır. 26 Mart 2018 tarihinde nişanlanan Buse Varol ve Alişan çifti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın nikah şahitliğinde 6 Mayıs 2018 tarihinde evlendi. 

Ünlü çift özellikle sosyal medya üzerinden yaptıkları eğlenceli paylaşımlarla sürekli kendilerinden bahsettiriyorlar. 

BUSE VAROL HAMİLE Mİ? ALİŞAN BABA MI OLUYOR?

Buse Varol evlilik kararı sonrası sorulmaya başlanan soruların başında çocuk düşünüp düşünmedikleri geliyor. Buse Varol ve Alişan çifti çocuk konusunda ise 'inşallah gelecek seneye' diyerek cevaplıyor.