Libido nasıl arttırılır fantezilerle birbirinizi şımartın!

Hormonları yöneten libido kimi insanlarda yüksekken kimi insanlarda ise istenilen düzeyde olmuyor. Libido artıran yöntemler içeriğimizde!

Libido nasıl arttırılır fantezilerle birbirinizi şımartın!

Asıl görevi testesteron olmak üzere hormonlarımızı yönlendirmek olan libido, metabolizmamızı, ruh halimizi, enerjimizi kontrol ediyor. Aslında libidoyu artırmanın yolları düşünüldüğünden çok daha basit. İşte sağlıklı bir cinsel yaşam için bilmeniz gereken bütün ipuçları

Cinsel fantezilerle kendinizi şımartın

Eşinizle beraber deneyim kazanmak istiyorsanız, yeni erotik filmler, erotik kitaplar size arzu bakımından farklı bir potansiyel yaratabilir. Hem siz hem de eşiniz fantezileriniz hakkında sürekli birbirinizle konuşmaya çalışın.

Seks her zaman mükemmel değildir

Her cinsel ilişkinin mükemmel olması gerektiği düşüncesini bir kenara bırakın. Bu tür bir beklenti seks yaşamınızda performans düşüklüğüne ve hatta anksiyeteye bile yol açabilir. Dünya genelinde cinsel birlikteliğin %30 ile %40'ı karşılıklı olarak tatmin edici olabilir.

Cinsel yaşamınızı egzersizle canlandırın

Koşu, yürüyüş, yüzme veya zevk alabileceğiniz herhangi bir fiziksel aktivite. Egzersiz yaparken, kendinizi biraz fazla zorlayın. Bunu başarırsanız canlılık duygusunu hissedersiniz. Bu fiziksel güven sizi, cinsel güven içine taşıyacak. Seks ve egzersiz de stresi azaltmak, rahat ve mutlu olmanıza yardımcı olacaktır. Egzersiz aynı zamanda cinsel isteği artırmaya yardımcı olur. Egzersiz, sağlıklı bir diyet ve yeterli uyku ile birlikte, cinsel dürtüyü artırabilir.

Programlı seksten uzak durun

Seks, son derece spontane olmalıdır. Sadece anın ısısı ile tabii ki harika olur. Ancak, gerçekte, her şey her zaman bu şekilde olmuyor.  Bazen işlerden, sorumluluklardan fırsat kalmıyor. Bunun için zaman ayıramıyorsanız en azından bir süre programlı bir şekilde cinsel birliktelik yaşayabilirsiniz.

Fazla odaklanmak

Sadece genital değil onu diğer erojen bölgeler üzerinde yoğunlaşırken, performans ve basınç artışı zevk azaltabilir. Potansiyel zevk noktalarınızı keşfetmek ve cinsel uyarılma aşırı duyarlı olan bu alanlarda daha fazla zaman geçirmek için birbirinizin vücudunu keşfedin. Hedef odaklı, zevk odaklı olun.

Çift olarak sosyalleşin

Diğer insanlarla birlikte bir akşam yemeği partisine gitmek ya da onları evinize çağırmak size mutlu günlerinizi yeniden hatırlatacak ve kendinizi daha genç daha enerjik hissedeceksiniz. Ve hatta hiç tanımadığınız insanlarla sohbet ederken birbirinizi kıskanabilir ve yeniden arzu duymaya başlayabilirsiniz.

Profesyonel yardım alın

Libido kaybı söz konusu olduğunda, Seks ve evlilik uzmanları, yararlı olabilir. Rol oynayan olabilecek herhangi bir tıbbi koşullar olup olmadığını görmek için doktorunuza danışın. Libido kaybına neden olabilecek bir anti-depresan ilaçlar, alıyorsanız, doktorunuza danışarak bırakın ya da alternatifleri konuşun.

İhtiyaçları hakkında konuşun

Cinsel yaşam geliştirmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, eşiniz ile iyi iletişim kurmaktır. 

Yorumlar