Saç rengi nasıl açılır papatya çayı uygulayın!

Koronavirüs korkusuyla kuaföre gitmeye çekiniyorsanız, saç renginizi doğal yöntemlerle açmanız mümkün. İşte saç rengini açacak doğal yöntemler!

Saç rengi nasıl açılır papatya çayı uygulayın!

Kimyasal ürünler kullanmadan, evinizde çok kolay şekilde saç renginizi daha açık bir tona getirebilirsiniz. Özellikle koronavirüs tehlikesinin devam ettiği şu günlerde hem kendinizi masraftan kurtulabilir hem de doğal ürünlerle saçınızın rengini açabileceksiniz. Saç rengini açmada en etkili malzemelerden biri de papatya çayı. İşte saç tonunuzu değiştirecek 4 doğal yöntem!

Papatya çayı

Boya ve kimyasal kullanmadan saç rengi açmanın vazgeçilmez yöntemidir papatya çayı. Bir avuç kadar papatya çayını ayırın ve 4 su bardağı su ile kaynatın.

Kaynatma işlemi bittikten sonra 10-15 dakika kadar iyice soğuması için bekleyin. Çay soğuduktan sonra saçınıza uygulayın. Bir süre güneşte beklerseniz etkisini daha hızlı görürsünüz.

Soda

Soda, saçlarınızın rengini açmakta yardımcı olurken aynı zamanda saçınıza sağlıklı ve ışıltı bir görünüm kazandıracak.

Şampuanınızın içine biraz soda ekleyin ve saçınızı iyice yıkayın. Düzgün duruladığınızdan emin olun.

Tarçın

Tarçının saçınıza çok iyi geldiğini daha önce duymuş muydunuz?

Bir tutam tarçını saç kreminize ekleyin. Saçınıza sürün ve durulamayın. Bone takıp uyuyun. Ertesi gün saçlarınızda doğal ışıltılar ile uyanacaksınız!

Limon

İki limonu ortadan ikiye bölüp, bir kapta tuttuğunuz suyun içine sıkın. Elde ettiğiniz karışımı, isterseniz duş aldığınız sırada saç maskenizin içine ekleyebilirsiniz. Bu yöntem papatya çayındaki gibi güneş, yine saç renginizin açılma sürecini hızlandıracak.

Yorumlar