Mutlu çiftlerin uyumadan önce yaptığı 11 şey telefonlarınızı sessize alın!

Mutlu çiftlerin sahip olduğu gözlemlenen 11 alışkanlığı biraraya getirdik. İşte mutlu çiftlerin uyumadan önce yaptığı 11 şey!

Mutlu çiftlerin uyumadan önce yaptığı 11 şey telefonlarınızı sessize alın!

Yatmadan önce sevdiğiniz insanla birkaç dakika bile olsa zaman geçirmek ilişkiniz için elzemdir. Birbirinize sevginizi gösterip sohbet edeceğiniz bu özel dakikalar ilişkinizin daha mutlu bir hal almasını sağlar, sizi mutlu sona daha çabuk ulaştırır. İşte mutlu çiftlerin uyumadan önce yaptığı 11 şey..

Telefonlarınızı sessize alın ve kaldırın

Sosyal medya bağımlılığı, vücudunuzdaki oksitosin salınımını baskılar. Bu hormon duygusal yakınlık ve bağdan sorumludur. Akşam bir saat belirleyin ve o saatte telefonlarınızı sessize alın, uzakta tutun. Özellikle yatağa girdiğinizde telefonlarınız sizden uzak olsun!

Alkol ya da sigara kullanmayın

Yatmadan önce bir kadeh şarap içmek çok romantik bir fikir gibi gözükse de bedeniniz alkolü sindirmeye çalışırken uykunuzun dinlendirici etkisini azaltır. Bu da ertesi sabah kalktığınızda yorgun, huzursuz, dengesiz ve gergin hissetmenize sebep olur. Ayrıca alkol genellikle horlamanıza ve sigara da uykusuzluğa sebep olur.

İşinizi bir süreliğine unutun

İşi unutmaya çalışın ve yatağınızdayken iş e-postanızı kontrol etmeyi bırakın. Yarın işte üretken olabilmek için bu zamanı birlikte geçirmek ve biraz dinlenmek çok daha iyi. Yastık sohbeti çiftleri duygusal olarak birbirine bağlar, sorunları unutmanıza yardımcı olur ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. İş, mali sıkıntılar veya partnerinizi endişelendirebilecek herhangi bir şey hakkında konuşmaktan kaçının.

Partnerinizle aynı anda yatağa gidin

Birçok çift gün boyu birbirini görmez ve farklı zamanlarda yatma alışkanlığı edinir. İlişki uzmanlarına göre, mutlu çiftler dişlerini birlikte fırçalar ve aynı anda yatar. Aynı anda yatağa girmek ilişkilerin sıcaklığını ve samimiyetini korumaya yardımcı olur.

Tartışmayın

Uyumadan önce hararetli tartışmalara girmemeye özen gösterin. Yatakta kavga etmek asla bir sorunu çözmeye yardımcı olmaz. Üstelik ikinizin de uykuya dalması zorlaşır ve ertesi gün kendinizi oldukça kötü hissedersiniz.

Yatağınızı evcil hayvanlarınızla paylaşmayın

Kansas Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, evcil hayvanlarıyla uyuyan insanların % 63'ü yeterince iyi uyuyamıyor. Uykusuzluğun önüne geçmek için yatağınıza evcil hayvanınızı almamaya dikkat edin.

Yatak odanızın çocuksuz kalmasını sağlayın

Uzmanlara göre, çocuklarınızın yatağınızda uyumasına izin verebileceğiniz tek zaman kabus gördükleri zamandır. Diğer tüm zamanlarda, yatak odanız özel alanınız olmalıdır.

Bir rutin oluşturun

Her gün aynı uyku vakti rutinini takip etmek daha iyi uyumanıza yardımcı olur. Tanıdık bir rutini takip ederken beyniniz, yaklaşan yatma vaktinin sinyalini alır ve vücudunuzu uykuya hazırlar. Partnerinizle birlikte aynı rutini takip etmeniz, ilişkinizi daha samimi ve güvenilir hale getirecektir.

Kalpten bir konuşma yapın

Birbirinizin duygularına dikkat edin. Tavsiye vermenize veya sorunlara acil çözümler bulmanıza gerek yok. Bazen sadece konuşmak, sevdiklerimizin ilgisini ve desteğini hissetmek isteriz.

Uzmanlar, uyumadan önce eşinize olumlu duygular ifade etmek için birkaç dakika ayırmanızı öneriyor. Bu, günü olumlu bir şekilde bitirmenize ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca genel ruh haliniz üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir.

Sarılın ve öpüşmeyi unutmayın

Sevdiğiniz kişiye sarılmanın psikolojinize iyi geldiği araştırmalarla kanıtlandı. Uyumadan önce eşinizle yatakta sarılmayı ve birbirinize iyi geceler öpücüğü vermeyi unutmayın!

Birbirinize masaj yapın

Uzmanlar, yatmadan önce hafif ve rahatlatıcı bir masajın uyku kalitenizi artırdığını, kaygıyı azalttığını ve çiftleri birbirine yaklaştırdığını söylüyor. 

Yorumlar