Seray Kaya Kimdir

Seray Kaya kimdir, aslen nereli, kaç yaşında boyu ve kilosu kaç? Kadın dizisindeki Şirin rolüyle şöhreti artan Seray Kaya'nın dizilerinin listesi ile Seray Kaya'nın sevgilisi kim sorusunun yanıtı.

Seray Kaya
-A A+

Seray Kaya kimdir? Huzur Sokağı dizisiyle ekranlarda görünmeye başlanan Seray Kaya, Kadın dizisindeki Şirin karakteriyle şöhretinin zirvesine çıktı. Biz de elmaelma.com olarak Seray Kaya hayranları için ünlü oyuncunun biyografisini hazırladık. Seray Kaya kimdir sayfasında Seray Kaya'nın boyu ve kilosu, dizilerinin listesinin yanı sıra Seray Kaya aslen nereli, kaç yaşında gibi soruların da yanıtları haberimizde.

Seray Kaya, 4 Şubat 1991 yılında İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde doğdu. Çocukluktan beri oyuncu olmak isteyen Seray Kaya, lise eğitimini bitirdikten sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk üzerine eğitim aldı. Üniversiteye gitmek yerine, ilk olarak hayalini kurduğu oyunculuk mesleği üzerine eğitim almayı seçti.

SERAY KAYA EVLİ Mİ SEVGİLİSİ KİM?

Seray Kaya evli mi sorusu da ünlü oyuncularının fanları tarafından merak ediliyor. Seray Kaya evli değil. Peki ya sevgilisi diye soranlar için Seray Kaya bir dönem basketbolcu Birkan Batuk ile birlikteydi. Ancak çift daha sonra ayrıldı. 

SERAY SEVER'İN BOYU VE KİLOSU KAÇ, BURCU NE?

Seray Kaya'nın boyu 1.64 kilosu ise 52'dir. Kova burcu olan Seray Kaya'nın gözrengi de ela.

SERAY KAYA'NIN ESKİ MESLEĞİ MAKYÖZLÜKTÜ

Lise hayatı boyunca bir yandan da özel bir güzellik salonunda makyöz olarak çalışmıştır.

Oyunculuğa ilk kez 2012 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Huzur Sokağı adlı televizyon dizisiyle başlamıştır. Bu dizide Selin Demiratar, Güven Hokna, Kutsi, Gökhan Mete, Paşhan Yılmazel, Hakan Eratik, Nilgün Kasapbaşoğlu, Caner Kurtaran, Sinem Öztürk ve İpek Özkök gibi dizi sektörünün önemli isimleri ile birlikte rol almıştır. İlk kez televizyon ekranlarında görülmesiyle birlikte makyözlük mesleğini rafa kaldıran genç oyuncu, kariyerini tamamen oyunculuk üzerine kurmuştur. Sadri Alışık Kültür Merkezi bünyesinde çeşitli tiyatro oyunlarında da görev yapmıştır. İlk oyunculuk deneyimini de bu merkez bünyesinde rol alarak gerçekleştirmiştir.

2 yıl boyunca Huzur Sokağı dizisinde oynayan genç isim, 2014 yılında bu dizinin ekranlara veda etmesiyle birlikte Kocamın Ailesi adlı dizide rol almaya başlamıştır. Bu dizide Selen Seyven, Durul Bazan, Gökhan Alkan, Yeşim Salkım, Tuğçe Kurşunoğlu, Şehsuvar Aktar ve Ayşenşil Şamlıoğlu gibi sektörün tanınan isimleriyle birlikte izleyicinin karşısına çıkmıştır. Kocamın Ailesi dizisinde rol aldıktan 1 yıl sonra, Evli ve Öfkeli adlı komedi dizisinde görev yapmıştır.

Seray Kaya 2016 yılında ise Show TV’de ekranlara gelen Gülümse Yeter adlı dizide rol almıştır. Bu dizide hayranı olduğu Erdal Özyağcılar ismiyle de çalışma fırsatı bulan genç oyuncuya, Pamir Pekin, Aslı Bekiroğlu, Yılmaz Kunt, Sermet Yeşil ve Erkan Sever gibi isimler de eşlik etmiştir. Güzellik salonunda çalışmasından dolayı, dizi setinde kendi makyajını da yapabilen Seray Kaya aynı zamanda makyaj yarışmalarında boy göstemiştir. Özel bir Tv kanalında yayınlanan ve en iyi makyözün seçildiği programda birinci olmuştur.

SERAY KAYA'NIN ŞÖHRETİNİ ARTTIRAN DİZİ: KADIN 

2017'de FOX TV'de yayınlanan Kadın dizisinde Seray Kaya, Şirin Sarıkadı rolünü canlandırdı. Şirin Sarıkadı, çocukluğundan beri sorunlu bir çocuk ve genç kız olmuştur. Liseyi bitirdiği ilk sene üniversiteye girmeyi başaramamıştır.  Güzel Sanatlar’ın resim bölümüne girmek istemektedir ve bunu ilk denemesinde başaramamasının sebebi de yeteneksizliği değil, son birkaç senedir geçirdiği psikolojik zorluklardır.  İnsanlardan kaçan, sosyalleşmekten korkan utangaç bir kişiliği vardır. Ablası Bahar`ın Kocası olan Sarp`a aşık olur ve bu aşk bir felaketle sonuçlanır.