Talat Bulut Kimdir

Talat Bulut kimdir aslen nereli filmleri ve dizileri neler hepsi Talat Bulut'un biyografisinde. 1956 doğumlu olan Talat Bulut kimdir, kaç yaşında, evli mi?

Talat Bulut
-A A+

Talat Bulut kimdir sorusunun yanıtını Talat Bulut'un biyografisi merak edenler için derledik. Aslen Kars Sarıkamışlı olan Talat Bulut dizileri ve filmleri ile yıllardır adından söz ettiriyor. 62 yaşındaki Talat Bulut Yasak Elma dizisinde zengin işadamı Halit karakterini canlandırdı. Sosyal medyadaki paylaşımları ile dikkat çekerek yeniden gündemde olan Talat Bulut'un hayranları Talat Bulut kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir, gençliği nasıldır, evli mi, eşi kim gibi soruların yanıtlarını merak ediyor. Biz de elmaelma.com olarak Talat Bulut'un hayatını ve dizilerini, filmlerini biyografisinde derledik. 

TALAT BULUT KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ

Talat Bulut 23 Mart 1956 senesinde dünyaya geldi. Aslen Kars'lı olan Talat Bulut'un doğum yeri Kars. 1975 yılında oyunculuğa başlayan Talat Bulut'un asıl eğitimi mühendislikti.  Hacettepe Üniversitesi, Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde aldığı eğitimi yarıda kesen Talat Bulut kariyerine oyuncu olarak devam etme kararı aldı. Ankara Sanat Tiyatrosu'nda çalışan Talat Bulut, burada Türkan Şoray ile tanıştı. Türkan Şoray'ın aracılığı ile oyunculuğunu sinemaya yönelten Talat Bulut, 1979 yılında ilk sinema filmi Hazal ile seyici ile buluştu. Sinema filmi ve dizilerle oyunculuğa devam eden Talat Bulut seçtiği projeler konusunda çok dikkatli davranıyor. Seslendirme çalışmaları da yapan Talat Bulut, oyunculuk kariyerine devam ediyor. 

TALAT BULUT EVLİ Mİ SEVGİLİSİ KİM? ÇOCUĞU VAR MI?

Talat Bulut Oyuncu Kerim Afşar’la şarkıcı Esin Afşar’ın kızı Pınar Afşar ile 1987'de evlendi. Talat Bulut, Pınar Afşar ile 22 yıl evli kaldı. Oyuncu çiftin bu evlilikten 1996 doğumlu Hazal isimli bir kız çocukları var. 42 yaşında baba olan Talat Bulut Pınar Afşar'la boşandıktan sonra yeniden evlenmedi. Sigara ve alkol kullanmayan Talat Bulut, sağlığına dikkat etmesi ile de tanınıyor. 

TALAT BULUT DİZİLERİ VE FİLMLERİ NELERDİR?

1981- Yılanı Öldürseler

1994- Manisa Tarzanı

2000-Abuzer Kadayıf

2001- Melekler Evi

2005- Saklambaç

2007 -Mutluluk

2008 -Annem

2009 -Kasaba

2015- Mucize: Aşk

2017- Vezir Parmağı

2018 -Yasak Elma